Александров ще трябва да представи в КС документите по законността на мажоритарния вот
Досегашният областен управител Тодор Тодоров не е успял да събере всички необходими документи, които конституционните съдии изискаха от него във връзка с делото за законността на мажоритарния вот в областта. „Подготвям ги, но няма да ми стигне времето, защото документите са много. Срокът е 20-дневен и ще проведа разговор с новия областен управител, който вероятно ще продължи процедурата“, каза днес за ШУМ.БГ Тодоров. „Като областен управител съм длъжен да спазя срока и да изпълня исканията на Конституционния съд“, коментира пред ШУМ. БГ новоизбраният губернатор. Припомняме, че КС определи жалбата, подадена от 77 депутати от ГЕРБ за нарушения на парламентарните избори в Шуменска област като основателна и изиска от губернатора в 20-дневен срок да представи копия от протоколите на Районната избирателна комисия (РИК) и Секционните избирателни комисии. Той трябва да представи и копия от всички жалби и решения на РИК от изборния ден. В същия срок ГРАО трябва да е готова с проверката за гласуване, повече от един път, както и за починали лица, включени в избирателните списъци.
Жалбата беше подадена на 21 юли т.г. Тогава депутатите от ГЕРБ оспориха законността на избор на мажоритарния кандидат Георги Колев (ДПС). 77-те народни представители от ГЕРБ твърдят, че са допуснати закононарушения, довели до недействително отразяване на подаданите гласове за мажоритарните кандидати на ГЕРБ и ДПС в 9 шуменски общини.
ШУМ.БГ
752
18
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
?
tezi ot TROYNATA koaliciq may se pritesnqvat ot GERB i si pi6at vreli-nekipeli.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Валери
То се видя цялата търговия на гласове... колко автобуса дойдоха от съседна Турция да дадат вота си за дпс, от достоверен източник знам, че доган е плащал по 5000 лв. на автобус, какво се правят всички на луди????? Нашета автогара беше претъпкана от турски автобуси.. да ви дам един прост пример с.Трем има 150 жители-с гостите от Турция жителите станаха 350 броя-4 автобуса цъфнаха в това малко селце! От каде на каде някой ще идва да ми дава глеса си за изборите и да решава, кой кого ще оправлява, като хич не го е еня какво става в България... Сумати пари окраде Доган, ч се замислете от колко години е на власт и кой се е задържал толкова дълго? Същата работа е и в нашета мила община...Крайно време е да се посменят тези ненаядни кучета!
Иван
Всички почтени граждани,без значение за коя партия са искат ИСТИНАТА.
Анонимен
село Трем е родното на Самет Нуредин Басри
Анелия
На Александров Успех!Няма да му е лесно в област като Шумен.Май голяма част от общините са на дпс.
Анонимен
Започват проверки за чистотата на петролните продукти - интересно!?
belkata
до валери :само за инфо можеш да провериш тука колко жители има село Трем,а после пак си коментирай но не ставай смешен http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B5%D0%BC
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата