Реклама сравнява СПИН с Хитлер
Рекламна кампания срещу разпространението на СПИН представя псевдо порноклип, в който жена прави секс с Хитлер.
Според германската рекламна агенция "Дас комитее", която го е заснела, целта е да се разтърси общественото мнение преди световния ден за борба със СПИН, 1 декември, съобщава Франс прес.
В 30-секундния клип двама души правят секс в тъмна стая, а лицето на мъжа не се вижда.
В последния момент обаче той поглежда към камерата и зрителят установява, че това всъщност е Хитлер. След това се появява лозунгът на кампанията - "СПИН е масов убиец. Предпазвайте се".
Същата рекламна агенция е автор и на афиши с подобен замисъл, в които главни герои са Саддам Хюсеин и Сталин.
Един от директорите на агенцията, Дирк Силц, посочва, че хората от екипа се питали "какво лице да дадат на вируса и си казали, че не може то да е хубаво".
"Кампанията е организирана, за да разтърси хората, да се постави на преден план въпросът за СПИН и да се преобърне тенденцията на сексуалните контакти без предпазни средства", обяснява Силц./VESTI.bg
197
1
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата