Местните власти ще могат да имат общинска полиция
Според промените в Закона за МВР, които министрите от кабинета приеха на днешното си заседание, ще има възможности да се изграждат звена "Общинска полиция" и се обявяват две нови главни дирекции: Борба с организираната престъпност и Гражданска защита, предаде репортер на БГНЕС. Връща се длъжността главен секретар, а четири дирекции ще поемат функции по защитата при бедствия и осигуряването на достъп до телефон 112. Служителите на бъдещите звена в "Общинска полиция" ще бъдат извън щатната численост на МВР. Те ще следят за опазване на обществения ред, охраната на обекти, осъществяване на контролна и административно-наказателна дейност на органите на местното самоуправление. Сред задълженията им ще бъде да се грижат и за безопасността на движението (което би могло да покрие някои от функциите на пътната полиция бел. ред.). Контролът на общинската полиция да бъде от областните дирекции и районните управления на МВР, предлагат още с промените в Закона за МВР.
БГНЕС
152
1
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
1.
Крайно време е да се създаде такава полиция.Чакам с нетърпение да тръгнат по улиците с кочаните за глоби и да поставят фишчетата на неправилно спрени и паркирали автомобили в града.Това ще помогне за дисциплинирането на водачите, за нормализиране на трафика, а не на последно място и за попълване на бюджета на Общината.И друго-защо общината не закупи един паяк-сигурен съм, че ще се изплати за по-малко от година.