Обезглавен труп бе открит тази сутрин в центъра на Велики Преслав на метри от сградата на общината. Полицаи отцепиха района, и го претърсиха със следови кучета.
Тялото е намерено в 8,30 ч. от случаен минувач.
Полицаи установиха самоличността на убития. Това е 48-годишният Мехмед Тефик от В. Преслав. Главата на мъжа бе открита в строеж наблизо. „Най-вероятно човекът е убит на мястото, където е намерен, а главата е завлечена от кучета“, каза Десислав Райчинов, говорител на ОДП-Шумен. Не е открит нож или друго оръжие, с което евентуално е извършено дръзкото убийство.
Според брата на жертвата – Метин Тефик, убийството е на етническа основа и е извършено от българи. Пред журналисти той не можа да обясни защо смята така. “Нямаме основания да смятаме, че убийството е на етническа основа”, категоричен бе прокурор Димитър Димов.
Мехмед се прехранвал като продавал млякото от десетината крави, които отглеждал. Бил изключително тих и спокоен човек. Излизал на заведение най-много веднъж месечно. Снощи бил с приятел в кафене на центъра на града, след което двамата отишли на дискотека. Няма информация там да се е карал с някого. Тръгнал си от клуба след 1,00 часа и бил убит на около 40 метра от входа му.
Първоначално полицията смяташе, че главата на Мехмет е отнесена и скрита от убиеца. При прегледа на записа от охранителната камера на сградата на съда, която е съвсем близо до мястото, се видяло, че я влачат няколко кучета. Кървавите следи отвели следователите до мястото.
По информация на ШУМ.БГ полицията вече има заподозрян извършител.

Очаква се от Варна да пристигне екип от патоанатоми, които ще направят тройна съдебно-медицинска експертиза.

Убитият Мехмед Тефик
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
kvi xora ima tuk,200 4oveka sme i se izbivame ve4e
Анонимен
v toq grad se broim s prasti i samo gledaite kakvi 4udesii stava
Анонимен
преславска работа
Анонимен
kakva e taq darjava kakvo im stava na tiq hora
koi moje da pri4ini tova na 4ove4eca
Анонимен
установиха ли самоличността на убития
Анонимен
Ужас,
Погнусен
Вече човек няма спокойствие никъде,горкия човек и как може такава жестокост,какъв човек трябва да си, за да извършиш това, това е извратено.Май някой много гледа филми и си мисли, че всичко може да стане като на филм.Надявам се да открият престъпника и дму дадът не една , а единадесет доживотни!Ебаси хората, вие нормални ли сте бе.
:X ujasena
nemoga da povqrvam 4e su6testvuva takuv 4ovek i 4e moje da pri4ini takava jestokost :X:X i kakvo e zna4enieto 4e e tur4in za6toto spored tqh tur4inut e ubit ot bulgarin tva nqma zna4enie kakuv si po narodnost vse pak si 4ovek .,. nie tuka v toq grad se broim na prusti az gledaite kakvo stava :X:X ve4e i do magazina me e strah da hodq ;(
Криза
Немога да повярвам в такъв малак град да се случват такива неща от колко години беше толкова спокойно ! и изведнаж такижа отвратителни случки