Пускат газа за Шумен след разговори в Министерски съвет
"Булгаргаз" ще започне подаване на гориво за шуменската "Топлофикация". Това е решено на среща в Министерски съвет, инициирана от премиера Бойко Борисов, на която присъстваха министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайко, изпълнителният директор на „Булгаргаз” Димитър Гогов, областният управител на Шумен Димитър Александров и кметът Красимир Костов.
"Получихме подкрепата, която ни беше необходима. Благодаря на премиера Борисов и на министър Трайков за разбирането, което проявиха към проблемите на Шумен. Ако утре синьото гориво тръгне към топлофикационното дружество, в събота отоплението може да бъде пуснато", заяви кметът Красимир Костов след срещата, информират от правителствената информационна служба.
Министър Трайков е потвърдил подкрепата си към Шумен, но е припомнил, че местната "Топлофикация" от 2006 г. непрекъснато влошава резултатите си и задълженията й са нараснали на 12 млн. лв. След постигнатото днес споразумение предстои да се изработи нов погасителен план към „Булгаргаз”. Работи се и по вариант за публично-частно партньорство, за реализирането на който правителството ще съдейства, пояснил енергийният министър и добавил, че този проект е бил представен на предишния министър Петър Димитров, но "не е последвала никаква реакция, която да доведе до подобряване на положението".
ШУМ.БГ
3661
56
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
припомням
Свили мазута в Шумен, а кметът: "Нищо, ще купим по-евтин!"
07.01.2009 13:20
45
И коледната украса ще оставим, за да имат шуменци поне коледно настроение, като нямат топлина, рече градоначалникът
Снимка: Булфото
Държавният резерв от мазут, който се е съхранявал в шуменския ТЕЦ, е изчезнал, обяви кметът на общината Красимир Костов.
"Това, че няма такова нещо като мазут в държавния резерв, го разбрахме вчера. Оказа се, че той е продаден някъде през 2005 година", каза Костов.
Той обясни, че става дума за 2,2 млн. тона.
"Този мазут, който сега ще купим от Лукойл, ще е по-евтин и по-качествен. В подготовка сме да свикаме Общинския съвет, за да помогнем на "Топлофикация" да го плаща“, каза кметът.
СМЕШНИК!!!!
anonimous
БЪЛЪЦИИИИИИИИ,от нищо не ви разбира главицата пиленцата ми те във форума :) нито от политика нито от икономика и най малко от обективна преценка на ситуацията. Тука сте само да плюете . безсрамници
нмвтсг
Кмета научи ли от кой закон е прословутия член 52, който му разказа играта сутринта? Моля, предайте му - в темата са го цитирали. Читателите на Шум.бг са доста по - интелигентни от кмета си.
цома
Да сте прочели нейде, че Шумен нямаше да има парно? Не си мислете, че кметО ни Костофф ни е изпросил газта. Точно обратното. Златев е провел десетки разговори доката кмето и кметската се развяваха из далечен Китай, и след това само кмето развяваше и побратимяваше Шумен в Австралия.
Това което Костов ни донесе оот срещата си с ББ е само беди. Как си мислите-такъв НАРЦИС е ББ, а един мишок от Шумен-Кр. Костов да ми озземва функциите-така ще ни го върне, че не ми се мисли. Най-верочтно при подаването на бюджета за Шумен Кр. Костов ще види що е то ББ и има ли то почва в Община Шумен
неразбрал
Не разбрах махна ли все пак Б. Б. некадърника Кунев.
кап. Андреев
Когато ми остане време, и ако искате мога да кажа каква е била целта на Димитър Дъбов с ТОПЛОФИКАЦИЯ.
майор Адебайор
Кап'тане, кажи каква беше целта на този цирк? За ДД и Топлофикация сякаш знаем. Ако имаш нещо ново да кажеш, давай!
гена
Ей то много весело станало в този форум от как ме няма.Цома свалил 20 кг,Бони качила 30,някакъв орех паднал на главата на най-честният,Дъбов го няма вече в БСП,Русева ходи с нов костюм.Добринка всеки ден се поти пред компа си в Общината и си чисти очилата от первезно-некрофилски желания на други форумци.Крумов липсва, а Ивчо от Общината стана елен лопатар -Митко Киров го прави ежедневно.Голям смях е паднало.Може и аз да пропиша.Имаме си и нов Областен управител.ИСПА направи лунен пейзаж града ,а Ицо пуйката с парите на Шуменци си купува Лескус,Волов се е закотвил на почетното предпоследно място.Румен Русев минал в нелегалност,а Зейнурката я махнали.Много неща са се случили.А и има какво още да се желае.Обещавам да се включвам вече и да нося най-достоверната инфо.Заради ШУМ.БГ-най-добрата осведомителна агенция в Шумен.Забранена в някои общински институции/според анонимни източници от от "Славянски"17/.
гена
В този дух предложение към Общинска администрация във връзка с антикризисната и програма:
Поради зачистилото пропадането на улиците в Мадара и образувалите се дупки -да не се използват валяци за утъпкване!Да пуснат Бони Костова да подскочи 3-4 пъти в тези участъци и утъпкването и пресоването на участъка е гарантирано!
Ползи:няма да се дават пари за бензин и работници,а и Бони може да отслабне!