Шумен домакин на финалния кръг от ендуро шампионата
Този уикенд Шумен ще бъде домакин на финалния девети кръг от Националния ендуро шампионат. Заявки за участие до момента са подали 80 състезатели, но вероятно броят им ще достигне 100. Това каза на пресконференция днес организаторът на „Ендуро-Шумен 2009“ Калин Кулев.
Стартът на състезанието е на 13-ти (петък), а финалът на 15-ти (неделя). Първият ден не е задължителен за участие и предвиденият „Хил клайминг“ не носи точки на участниците, но е изключително атрактивен. Мотоциклетистите ще карат по 115-метрово трасе с голям наклон и денивелация от 90 метра. Стартът е от 14,00 ч. и, както миналата година, ще бъде даден на 2 км. след табелата за край на Шумен по пътя за паметник „Създатели на българската държава“.
Същинската част на състезанието е в събота от 10,00 ч. Състезателите ще карат по 40-километрово трасе в гората на Шуменското плато. Стартът е на 2 км след края Шумен по пътя от кв. „Б.Българанов“ към село Лозево. В неделя ще се кара по затворен маршрут на мотостадиона в Шумен, стартът е в 11,00 ч.
„Повечето шампионски титли са вече решени, но шуменското състезание е традиционно много добре организирано и вярвам, че ще е интересно и ще има много състезатели“, каза Кулев.
Миналогодишното издание на шуменския кръг на шампионата спечели призовете на Българската федерация по мотоциклeтизъм за най-добър кръг от националната надпревара и за най-добро трасе за Ендуро и ATV.
ШУМ.БГ
989
14
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
6to nikoi ne kazva kak dve mom4eta sas sobstveni sredstva napravixa motopistata godna za spiduei,nikoi ne spomenava za tova.ma4at se da praviat ne6to v na6ia grad ama toi e takova selo 4e ni6to ne viree tuk
nqkoi
Щото не е по темата
neanonimen
Защото усилията им са напразни, докато онова леке бивш областен и почитател на стриптийз клубове Владов, не се откаже от намерението си да го съсипе окончателно. Трябва да се ревизира тази сделка и да се запази мотостадиона като такъв. В Търговище вече работят по въпроса хората а ние още спим
maya
anonimen: za koi momcheta govorish? inache iavno ne si po temata
!
Ще разкажат играта на платото.
След тях остава само изорано.
Няма ли еколози тука?
Стига са съсипвали природния парк на Шумен!
да бе да
Ще утъпчат друг път.
ico
абе ще се утъпче спор няма, но пак ще е хубаво да се види, ами тези които карат всяка събота и неделя те не газят ли и няма контрол над тях.
Христов
Не знам колко ще утъпчат, но ще е по-малко от тези, които изсякоха гората. Състезанието е проява от национален мащаб. Радостно е, че се провежда в нашия град и повишава неговия имидж.
newinnia
I az shte doida s koleloto.xa xa xa