
Общината направи ремонт на апартамент за 50 000 лв.
Община Шумен е направила ремонт и обзавеждане за 50 хил.лв на апартамент, предназначен за служебно ползване от директора на ДКТ „Васил Друмев“. Жилището от 86 кв.м. се намира на бул. „Славянски“ 26 /на снимката/.
Ремонтът е възложен без търг, чрез „пряко договаряне“ по Наредбата за възлагане на малки обществени поръчки и е даден за изпълнение на шуменската фирма „Прис“ ООД.
Общината е платила за ремонта на апартамента 35 255 лв, което е 410 лв за кв/м. Отделно е закупено обзавеждане за близо 15 000 лв – климатици, уреди за вграждане, мебели и др. и така цената за кв.м скача до 581 лв.
В апартамента не е направена вътрешна или външна изолация. Според списъка на строително ремонтните работи гипсовата шпакловка на стените и таваните е таксувана по 8,26 лв за кв.м. Заедно с предварителното стъргане на стария латекс, грундирането и новата боя крайната цена за квадратен метър стена става 20,28 лв. Ламинираният паркет с монтажа е излязъл по 37.34 лв/кв.м, а теракота по 56,28 лв/кв.м.
„Апартаментът беше много зле. Не е бил ремонтиран досега и цената от 50 000 лева не ми се вижда скъпа“, каза зам.-кметът по строителство на Шумен инж. Иван Йонков.
Вложените вече средства ще бъдат внесени за одобрение от Местния парламент идната седмица, когато ще се гласува актуализацията на общинския бюджет. В документа само ред по-долу от ремонта за 50 хил.лв е записано, че за ремонта на 5 детски градини през годината са дадени 33 хил.лв. Същевременно в звено “Детски ясли” от неусвоени средства за закупуване на работно облекло и постелен инвентар са икономисани 49 хил. лв.
Финансистите очертават неизпълнение на гласувания в началото на годината бюджет в размер на 868 910 лв. Кметската администрация предлага недостигът да се компенсира с икономии предимно в капиталовите разходи – отпадат улични и ВиК ремонти в селата Лозево, Ветрище, Коньовец, Друмево, Ил.Р.Блъсков, спортна площадка на СОУ ”Трайко Симеонов”, и строежа на два блока в кв. „Тракия“. Режат се също 30 хил.лв за светофарна уредба ул.”Владайско въстание” и ул.”В.Преслав”, газифицирането на зала „Младост“, както и 92 хил. лв за благоустрояване на кварталите „Херсон“ и „Тракия“ и др.
Ремонтираната спалня в общинското жилище. Снимка: Община Шумен
ШУМ.БГ

3721
81
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
monkata
mime - prikazvai gi kakvito iskash no nedei da zamesvash edin dostoen 4ovek kato Daniela Ruseva , Tq nikoga ne jiveela tam i izob6to ne e jiveela v ob6tinsko jili6te. Nqkoi pyt chovek kato si mylchi izglejda po umen be Mime
Кольо
Това е подигравка със всички обикновени хора,живеещи в недоимък!Какво му пречеше на директора да живее в апартамента на "Цар Освободител"64?
Ето,радвайте се на страхотния си "Мъж на 21-ви век"!Ама дет' има софра в театъра - директор и кмет се гледат като влюбена двойка!И това се върши под погледа и със знанието на"ГЕРБ"!А ние чакаме да осъдят министри за милиони окрадени пари,докато в Шумен най-нагло се злоупотрбява с тях.Интересно,на кого ли е фирмата,на която е възлижен ремонта?!
Анонимен
Ремонта е правен от Сотир Сотиров, бивш заместник кмет на кмета Веселин Златев. Парата цвят няма.
:)
До всички заслепени от ГЕРБ- Кой е СТЕНЛИ?
Анонимен
Като чета 10 страници хули затова, че на директора на театъра е направен ремонт, си мисля, че всички пишещи не ги интересува дали Шумен ще има театър и каквато и да било друга духовност. Изключително некоректно е сравнен ремонта с този на детските градини от страна на ШУМ.БГ.Търси се само долнопробната интрига. Именитият български актьор Илия Раев е човек, който само с името си работи в полза на Шумен и на театъра. Освен това, апартаментът е на общината. Не е негов.Господа от ШУМ.БГ, да бяхте се старали да пишете повече новини за успехите на театъра, защото ги има много и това не идва от нищото. Положен е всеотдаен труд от директора и младата актьорска трупа. Млади художници подредиха една забележителна изложба от икони в ХГ"Е.Карамихайлова, но вие и дума не споменахте за това. В замяна на това пишете кой кого убил, ограбил,напсувал...Сякаш вестникът ви е клюкарска многотиражка. В този град живеят и хора, които се интересуват не само от шошо, гошо и т. н. Имат и по-възвишени интереси и амбиции.
До последния анонимен
Не така скъпи. Обиждаш пишещите тук без да ги познаваш.Аз лично мисля, че съм над средното ниво на интелигентност,имам разностранни интереси и много добри приятели художници-да, от тези които излагат платната си в градската галерия. НО КАТО РОДИТЕЛ НА ПЪРВО МЕСТО МЕ ИНТЕРЕСУВА ДЕТЕТО МИ. Плащам си данъците съвестно в тази държава и искам от нея да си изпълнява задълженията. Повечето целодневни детски градини са в окаяно състояние, а там където базата е по-добра това се дължи на директорите и родителите. Както е в нашата градина-№30 Космонавт. Сигурен съм че основната заслуга градината да е в това добро състояние е на директорката и то с цената на много унижения, защото е унизително постоянно да просиш пари от общината, от частни фирми и родители. Върха на сладоледа беше тази есен, когато се оказа, че отпуснатите средства от общината за ремонт не достигат и родителите бяха помолени доброзорно да помогнат. И веднага след това нашия уважаван кмет замина на пътешествие в Китай със своята обичана съпруга. А ние плащаме, какво ще правим - нали децата ни прекарват там повече време от колкото в къщи. Жалко и срамно е! Да не говорим за парите които събираме в началото на всяка година за учебници, лепила, моливи и т.н., тоест елементарните неща, които са необходими на възпитателите за да провеждат нормални занимания. Тази зима очаквам да ни поискат и пари за отопление, дори въобще няма да се учудя като гледам на къде отиват нещата с бюджета.
А за ШУМ.бг въобще не си прав. Това е единствената местна медия, която показва реалния живот. Впрочем то си личи по коментарите и аз няма какво повече да добавя в тяхна полза.
???
Въпросът е принципен. Няма значение дали апартамента е ремонтиран за Илия Раев, който всички ценим и го уважаваме, или за друг. Тук става дума дали в тази криза общината може да си позволи 50 хил. лв. за ремонта му, а да ореже детски градини и други по неотложни разходи за покриване. Не отивайте в грешната посока да обвинявате човека, който надали е имал претенциите, и дали е искал чак за такива пари да се ремонтира. Сигурно и не знае. Къде е логиката на общинарите в това е въпроса.
подкрепа
подкрепям горе изказалият се. И аз така мисля и поздравявам ШУМ.БГ за това, че дава гласност. Някои ще кажат: кокошкарско е чиновник общинар си е сложил някой лев в джоба, сигурно и фирмата, но трябва да се започне от някъде, за да се стигне до по-големите неща, а ние знаейки да се противопоставяме на тези процеси. Как иначе ще се оправим.
&22
Много уважавам китайците за техните поговорки, но напоследък все по-често намирам пропуски в тях. Една от любимите ми гласи:
"Ако искаш година благополучие - отглеждай ориз;
Ако искаш десет години благополучие - отглеждай овощна градина
Ако искаш сто години благополучие - отглеждай хора".
Мъ що съ забравили за отглеждането на апартаменти!