Димитър Александров: Длъжници сме на хората с увреждания
„Обществото ни е длъжник на хората с увреждания. Те са част от нас и се нуждаят от помощта ни, имат равни права с нас, доказват че работят и ние трябва да им дадем шанс, за да покажат още повече способностите си“. Това каза областият управител Димитър Александров днес при откриване на благотворителна изложба по повод Международния ден на хората с увреждания - 3 декември. Експозицията с над 20 творби е подредена в библиотеката от Регионалната организация на съюза на инвалидите – Шумен. „С тази изложба искаме да покажем на хората какво могат инвалидите. Те са част от обществото, знаещи и можещи хора и искат да бъдат приемани като такива, а не като хора с проблеми“, каза Иванка Казакова, председател на регионалния съюз.
По-късно днес по покана на областния управител представители на Регионалната организация на съюза на инвалидите ще посетят Областна администрация и ще се срещнат с Димитър Александров и заместник-областния управител д-р Емилия Станчева.
ШУМ.БГ
487
6
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
Г-н Областен, защо всичките Ви изяви са свързани с ресора на Емилия Станчева? Нямате ли друга работа?
Бизнесмен
Господин Д.Александров щом казвате че обществото ни е длъжно на хората с увреждания направете закон/тъй като вашата партия управлява в момента с мнозинство/в който да може част от даренията направени именно за такива деца,домове,учреждения да се приспадат от данъци.Пример аз плащам около 10000 данък печалба ако имам възможност да дам 3000 от тях на тези деца и останалите 7000 на държавата бих го направил.Но при условие че спонсорството и даренията не се приспадат а още по тъпо и алчно ми изглежда sms ите които пращаме за дарения да се добавят с ддс.Реално Държавата взема всяко 6то левче на тези деца ето за тов ааз не се чуствам длъжен на никого,Държавата/всички управляващи,общината трябва да направи така че ние сами да си подадем ръка а не тя да ни извива ръцете.
Симеонова
Защо говорите глупости г-н или г-жо анонимен?Нямате ли смелост да си напишете името?Добре ,че ги има такива хора като Иванка Казакова!!! Би трябвало да и благодарите,а не да плюете /без да имате смелоста да си напишете името/тези ,който и помагат.Ако имате нещо към госпожа Станчева и го кажете лично. А на теб Ванче и всички от вашия съюз -ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!!!
ХОРЕЙШИО
ДА ДЛЪЖНИЦИ СМЕ НА ХОРАТА С УВРЕЖДАНИЯ ТАКА Е!КОГА ЩЕ НАПРАВИТЕ ТОГАВА НЕЩО ПО ВЪПРОСА,ТЕЗИ ХОРАТА ДА БЪДАТ НАСТАНЯВАНИ В ПОДХОДЯЩИ СОЦИАЛНИ ЗАВЕДЕНИЯ КОГАТО ТОВА ИМ Е НУЖНО,А НЕ ДА УМИРАТ ПРЕДИ ДА ИМ Е ДОШЪЛ РЕДА ЗА НАСТАНЯВАНЕ!НАПРАВЕТЕ ЕДНА СПРАВКА, КОЛКО СА ЧАКАЩИТЕ И ИМАТ ЛИ ВЪОБЩЕ ШАНС ДА ДОЖИВЕЯТ ДО НАСТАНЯВАНЕТО?
Анонимен
Не Симеонова, нещо не си ме разбрала. Нямам нищо против хората с увреждания. Но досега Митко нямам и 1 действие като Областен. Опита се да подаде еднин сигнал до прокуратурата и това е. Няма ли други неща, с които да се похвали?
Анонимен
бИЗНЕСМЕНЕ, И КАКВА Е ГАРАНЦИЯТА, ЧЕ НЯМА ДА ТИ ВЪРНАТ 2800, А 200 ДА СЕ ПОЧЕРПИ ДИР. НА СОЦ. ДОМ?