Красимир Костов: За 2 години изпълних 80% от обещанията си
Прегледах обещанията, които бях дал по време на предизборната кампания и равносметката показа, че вече съм изпълнил около 80% от поетите ангажименти. Това каза за ШУМ.БГ кметът Красимир Костов в коментар за първите си две години начело на Община Шумен.
“Най-важното е, че съм коректен към избирателите си и това, което съм обещал стъпка по стъпка го изпълнявам”, заяви Костов. “Важно е и това, че успяхме да дадем една динамика на развитие на града и икономиката. Дори сега, във време на криза, шуменската икономика е стабилна и няма масови съкращения. Напротив – процентът на безработица е някъде в рамките на 5.2, което е много под средното за страната”, отбеляза кметът.
Като приоритет за втората половина от мандата си Красимир Костов посочи “продължение със същото темпо”. “Приоритетите за следващите две години са същите, каквито са и в програмата, която ние приехме и аз представих пред Общинския съвет”, каза градоначалникът.
“Само преди две години бюджетът на Община Шумен стартира на база 41 млн. лв., а сега вече е 69 млн. лв. Надявам се в края на мандата бюджетът ни да има параметри от порядъка на 100 млн. лв.”, подчерта Костов. “Аз имам и едно принципно обещание – до 100 единици бюджетен ресурс, да добавим 100 единици привлечени средства от европейските фондове и програми”, допълни той.
“Всичко това са само цифри. По-важното е, че имаме конкретни обекти, които пораждат самочувствие и усещане за развитието на Шумен като един съвременен, модерен и европейски град”, заяви Красимир Костов. Като такива той посочи “новите зони за отдих, новата инфраструктура и новото градоустройство”.
Кметът на Шумен не пожела да си постави оценка за първата половина от мандата. Той обаче каза, че се надява такава да му бъде написана от неговите съграждани. “Аз съм доволен, че отивам спокойно на всяка една среща с избирателите, защото имам какво да им кажа и какво да отчета. Радвам се на усмивките, на ведрите чела. Най-много се радвам, че имаме пряка комуникация с гражданите на Шумен – не само по отношение на похвали, а и по отношение на добронамерени и критични бележки”, каза Красимир Костов.
ШУМ.БГ
2620
59
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
22
Процентът на безработица в Шумен бил по нисък от този за страната- а на това, че работим и не получаваме заплати- за това какво ще кажеш г-н Костов- нищо нали - ти си нямаш и на представа за това?
123
Виждам,че човека прави доста неща но някакси му нямам доверие
бре,бре
Ако наистина го мисли на сериозно-някой трябва да го пребере в ЛОЗЕВО.Необходимо му е лечение.
че е скромен кмета
Този за 4 години ще изпълни 160% от Обещанията си!
Сега Община Шумен е на фалит с 2 000 000,като си тръгне ще е с 10 000 000 задължения.
За другите неща просто е смешен.То с такава глупост никой скоро не е разсмивал.
дупката на кмета костов
Кмете,ти пиян ли си?Къде са изцялопреасфалтираните 180 улици?Града е в дупки ,а ти забрави това си обещание!
Име:
Петилетката за три!
Ами щом като е готов на 80%, още някой друг месец да ги направи 100% и да си ходи...
боклуджията
Кмете- газя в кал и мизерия всеки ден като трьгна по улиците -трябват ми 2 чифта обувки да ги сменям всеки ден
някой
Слушам и не вярвам на очите си. Ха- Ха -Ха
напрееед
Това кмет ли е?Не това е хала!Мачка,мачка този човек.