Красимир Костов: За 2 години изпълних 80% от обещанията си
Прегледах обещанията, които бях дал по време на предизборната кампания и равносметката показа, че вече съм изпълнил около 80% от поетите ангажименти. Това каза за ШУМ.БГ кметът Красимир Костов в коментар за първите си две години начело на Община Шумен.
“Най-важното е, че съм коректен към избирателите си и това, което съм обещал стъпка по стъпка го изпълнявам”, заяви Костов. “Важно е и това, че успяхме да дадем една динамика на развитие на града и икономиката. Дори сега, във време на криза, шуменската икономика е стабилна и няма масови съкращения. Напротив – процентът на безработица е някъде в рамките на 5.2, което е много под средното за страната”, отбеляза кметът.
Като приоритет за втората половина от мандата си Красимир Костов посочи “продължение със същото темпо”. “Приоритетите за следващите две години са същите, каквито са и в програмата, която ние приехме и аз представих пред Общинския съвет”, каза градоначалникът.
“Само преди две години бюджетът на Община Шумен стартира на база 41 млн. лв., а сега вече е 69 млн. лв. Надявам се в края на мандата бюджетът ни да има параметри от порядъка на 100 млн. лв.”, подчерта Костов. “Аз имам и едно принципно обещание – до 100 единици бюджетен ресурс, да добавим 100 единици привлечени средства от европейските фондове и програми”, допълни той.
“Всичко това са само цифри. По-важното е, че имаме конкретни обекти, които пораждат самочувствие и усещане за развитието на Шумен като един съвременен, модерен и европейски град”, заяви Красимир Костов. Като такива той посочи “новите зони за отдих, новата инфраструктура и новото градоустройство”.
Кметът на Шумен не пожела да си постави оценка за първата половина от мандата. Той обаче каза, че се надява такава да му бъде написана от неговите съграждани. “Аз съм доволен, че отивам спокойно на всяка една среща с избирателите, защото имам какво да им кажа и какво да отчета. Радвам се на усмивките, на ведрите чела. Най-много се радвам, че имаме пряка комуникация с гражданите на Шумен – не само по отношение на похвали, а и по отношение на добронамерени и критични бележки”, каза Красимир Костов.
ШУМ.БГ
2632
59
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
ШУМЕНЕЦ
Какъвто кмета такава и администрацията- САМОДОВОЛНА И РАЗПЛУТА. Сигурно и тя е изпълнила "плана" за компетентност и утиво обслужване.Шуменци не ви дават висока оценка.
Анонимен
Казаните като преливат къде да хвърлям боклука, у кмета ли да го занеса? Всъщност, не толкова лоша идея..
Aз
По успешен Кмет не помня да е имало.Благодаря на Кмета за всичко това което е направил,прави и ще продължава да прави.
п.с.Администраторите на сайта недейте да слухтите зад ip тата ами въведи задължително писане на Кирилица.
нормално
Не може да се извършват благоустройства разни и да се работи без да се копае. Ако измислиш някакъв такъв вариант го сподели,моля те, наистина ще спестиш много работа на хората. Чудна работа, хем да се подновяват старите съоръжения,хем да не се копае. Имам чувството,че обяснявам на малко дете. А колкото до дупките,вижда се,че се работи по въпроса.Не може да стане с магическа пръчка,ако до твоята улица още не са стигнали си е въпрос на време.Моята улица я оправиха, а верно беше много зле.
за дупките
да, работи се. Увеличават и броя, и размера си, на дължина, на ширина и на дълбочина.
нормално
Казаните са си добре,само трябва да отидеш до тях.Действително имаше такъв проблем,но той отдавна е решен и това е ФАКТ, и ако ти живееш със старата информация, явно скоро наистина не си ходил/а до казана,за да си хвърлиш боклука на правилното място.
Анонимен
ФАКТ е точно обратното - казаните се пукат по шевовете и е мизерия покрай тях от боклуци. Това е ФАКТ. Ти в Шумен ли живееш???
Aз
Искам да кажа едно на тези които само ревът, със и без причина че казаните им преливали имало големи дупки и т.н.Вие Съграждани, изразили ли сте поне веднъж, вашата гражданска позиция като сте отишли до Общината или до Титан-Бкс да попитате защо е така и дали тези институции знаят за вашия Проблем и ако евентуално не вземат мерки тогава се оплачете.
п.с А отностно дупките по добре да ги отложат малко във времето поне докато свършат ремонтите под пътните настилки.Няма да е зле и вие да намалите скороста, по ниска скорост=по малко гориво и от там на по малко разходи за вас.
Анонимен
от 15 да намалим на 5 км/ч ли?