Глоба до 500 лв., ако пиеш бира на улицата
Употребата на алкохол по шуменските улици ще се наказва с глоба от 50 до 500 лв. Това предвижда промяна в Наредба 1 за поддържане и опазване на обществения ред в Община Шумен. Забраната касае и употребата на бира. Тя ще бъде в сила 24 часа в денонощието. Алкохолни напитки няма да се пият на тротоари, площадки, паркове и градини, междублокови пространства, дворове на училища, детски ясли и градини, както и на други открити обществени места. Изключения ще има само при разрешени по законния ред чествания, събори и други организирани прояви.
Друга промяна в Наредба 1 предвижда заведенията да обслужват клиенти на открито само от 7,00 до 22,00 ч. Вече няма да се приемат извинения от персонала, че всеки момент затварят, защото след определения час всяка дейност по почистване, зареждане или преместване трябва да е приключила. През летния период работното време на заведенията ще бъде до 24,00 часа. Това означава, че след 22,00 ч. клиентите, които са седели на открито, трябва да се преместят вътре, обясниха запознати.
Общината е решена да спре ромските сватби на открито. За тази цел се предвижда забрана за използване на всякаква озвучителна техника на открити обществени места. Общинска администрация обаче си запазва правото да издава разрешителни за употребата им.
Промените в наредбата предвиждат още забрана на просията и врачуването на обществени места, както и ползването на общински площи от улични музиканти, певци, артисти и самодейци, без разрешение от кметството. Предвижда се и забрана на кормуването на велосипеди по пешеходната зона на бул. “Славянски”. Забранява се използването на ластици, прашки и въздушни пушки.
Предстои промените да се подложат на обсъждане. Общината ще приема предложения до 15 януари 2010 г., информираха от кметството.
ШУМ.БГ
5071
84
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
1234..
Идеята не лоша,но дали ще има кой да контролира?Би било хубаво нашият град да има европейски вид.Изчетох коментарите и се убедих за пореден път ,че на българина все някой друг му е крив...на кого кмета,на кого еди кой си.... Спрете се бе хора щото от много акъл сме на тоя хал.А що се отнася за пиенето на улицата -така трябва да е.Който не му харесва да си ходи на село..от където е дошъл.
123
браво дано не остане само на книга
Stoqn
nedeite zabravq che celia centar e edno dulgo kafe. i tam li nqma da mojem da piem bira??????
нев
Видяхте ли че на кмета не му стиска да ореже циганите и си остави вратичка за рушвет !!!
До г-н Тити
Децата Ви карат като бесни но пешеходната зона на бул. Славянски.Там се движат малки деца майки с колички,пешеходци, а те профучават по край теб със голяма скорост и правят разни демонстрации на едно колелои хората се чудят на къде да вървят за да не ги блъснат.На няколко пъти бях свидетел на инциденти на хора блъснати от велосипеди.Подкрепям предложението на общ. администрация.
аz
Ей, хора не знаете да пишете правилно на български език, засрамете се!много правописни грешки, многоооо! Браво на кмета за направените предложения, така е в нормалните държави-спокойствие по обществените места, който иска да лудее - на село или в гората, далеч от хората, за де не пречи! А под прашки се има предвид не бельо, а детските играчки, с които се хвърлят камъчета и с които може да се нарани човек. Ей, и това ли не знаете, лошоооо!
Милена
Харесва ми предложената наредба. Но проблема с кучетата? Цяла нощ вият по булевард " Славянски".
Като прибавим и пияните младежи , които полицията не чува ,става нещо непоносимо.
Очаквам да се обърне внимание и по тези проблеми.
Георги
Подкрепям тези действия
Миро
Най-после евала!Особенно за сватбите в Боян Българанов най съм съгласен.Същото,което не ми харесваше,че като седнеш на кафе се изреждат поне 5 човека да просят пари било за болни хора,било за преживяване.Но защо музикантите да не свирят.Толкова е приятно като си вървиш да ти се свири.Те не просят а си изкарват пари по някакъв начин.Това е от мен.