Пишат местния бюджет до петък
Проектобюджетът на Община Шумен за 2010 г. ще бъде готов в петък, а местният парламент ще го гласува на 29 януари, когато изтича срокът за приемането му. Това съобщи на пресконференция днес зам.-кметът по бюджет и финанси Александър Генчев. В момента кметството приема предложения от структурите и звената за разпределение на парите от местни приходи. Обществените обсъждания пък ще започнат на 19 януари, обясни Генчев. Той заяви, че сумата, която най-вероятно ще бъде заложена ще бъде в рамките на изпълнението на бюджета за 2009 г.
През 2010 г. Община Шумен очаква над 38 млн. лв. от републиканския бюджет или с около 1,5 млн. лв. повече спрямо миналата година. Увеличението идва предимно от това, че са заложени близо 1 млн. лв. за екологични проекти, докато през 2009 г. такива пари не бяха предвидени. Субсидията за държавно делегирани дейности обаче ще бъде намалена с над 1,5 млн. лв.
“Напрежението е невероятно и ще работим всички съботи и недели до края на месеца”, каза Александър Генчев. Той заяви, че отчетът за 2009 г. ще бъде готов също до края на януари, защото “някои от данните, които касаят бюджет 2010 се намират в него”. “Колкото и да е малък, ще има преходен остатък, който трябва да намери място в новия бюджет”, обясни той. Зам.-кметът заяви, че планираните местни приходи за миналата година не са изпълнени с около 900 хил. лв., но конкретните цифри щели да бъдат готови до няколко дни.
Междувременно Александър Генчев съобщи, че се бави държавната субсидия за общините, включително и Шумен. “До момента са преведени 1 550 000 лв. от субсидията за януари, което е 50 на сто от сумата. Имаме уверение от Министерството на финансите, че другата половина ще я получим до 20 януари, когато ще започнем плащане на заплати и осигуровки на служителите в общинските структури”, обясни той. Генчев допълни, че ако парите не дойдат най-вероятно ще се пристъпи към частично авансово плащане.
ШУМ.БГ
704
16
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
съветник
Генчев, ако си мислиш, че ще бъде приет бюджет'2010 преди да е приет отчета за 2009 жестоко се лъжеш!
избирател
хе, че кой пък е тоя ербап съветник, който заплашва?! толкова време гласувате като мишки всяко нещо - пошумите, пошумите, колкото да ви пишат в Шуменска заря, ама накрая пак вдигате ръцете. Ако си мислите, че някой ви вярва, жестоко се лъжете!
съветник
Напротив, ти също се лъжеш. Никога съветниците от ГЕРБ не са гласували против принципите си. За сметка на останалите!
избирател
значи зависи от принципите, така ли да разбирам?
съветник
В 90% от случаите се отнася ДА, до принципи. Колко примера искаш?
qide sq
Kolkoto mojesh da dadesh poveche shtoto nie grajdanite sme si pravi laete laete pak nakraq pak vsichko v kanala opravdaite doverieto na horata dokajete che ne sme sgreshili kato glasuvahme za vas !!!
1235 до съветник
Примерите са много,или не можеш да намериш даже един?За пореден път народа остана само с надеждите си.
съветник
Примери колкото искаш.
ДА на индустриалната зона.
Как гласуваха предния парламент- първо едно, смени се статуквото, след това коренно различното. Само кмета е различен. Ето това е да гласуваш против принципите си.
А и Шуменци си избраха местното управление, което за съжаление не е като централното!
1235
ДА ,за коя от двете,тази ,която си има собственици,или за тази на която се търсят?За коя индустриална зона говорим?Защото новата в проект е голяма зарибявка.