
Удариха магазини с анцузи и маратонки менте
При полицейска спецакция вчера в Шумен са открити и конфискувани голямо количество фалшиви спортни стоки, съобщиха от пресцентъра на МВР.
По сигнал са тарашени 6 търговски обекта, собственост на 3 фирми. Иззети са 148 комплекта анцузи, 16 фланелки с къс ръкав, 5 суичъра и 33 чифта маратонки. Всички дрехи били с лого и етикет на “Адидас”, а маратонките на „Найк“. „Стоките са предлагани за продажба и съхранявани без съгласието на притежателя на изключителното право да използва в търговската дейност тези марки“, каза говорителят на полицията Десислав Райчинов. Проверка на ШУМ.БГ откри две от фирмите, продавали ментета – ЕТ „Севда 91 Зоя Христова“, собственик на магазини „Пекин“, и „Рила-06“ ООД, притежаваща фургон на Борса „Джули“. 5 от 6-те обекта са в района на Автогарата в Шумен.
„Взех дрехите от борсата в Димитровград, никой не ми е казал, че са менте. Полицията не трябваше да ми ги конфискува в тази криза“, каза Зоя Христова, която ШУМ.БГ откри в Димитровград за нова стока. Тя не скри, че купува от там маратонките „Найк“ и анцунзите „Адидас“ по 4 лева, а в двата си магазина ги продава съответно по 17 и 25 лева.
По случаите са образувани три досъдебни производства по чл. 172 Б от Наказателния кодекс, който предвижда лишаване от свобода до пет години и глоба до 5 000 лева.
ШУМ.БГ

2073
35
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
и аз
Денталистите също.Плащат данък само върху стойността,която отчитат месечно пред касата.През месеца чукнат някоя касова бележка за бог да прости и от там някой лев данък и това е.Някой от вас да е получил касова бележка и фактура от лекар по дентална медицина?Не искам някой грешно да ме разбира,аз не съм против ограничаване на частната самоинициатива,но правилата са си правила.
,h
абе хора какво е направила държавта за тези хора които ги споменавате че да са честни ,ай познимавайте се с частен бизнес и да видим как ще мислите
Мен
Тъй като България е само географско понятие, а не държава - всичко е възможоно.
Има ли закон за търговската надценка - не. Една стока, купена за 1лв. имам право да я продам и за 1000, ако има кой да я купи. Това търговия ли е или безаконие? Жената е абсолютно права и нико не може да я съди. Стоките не се продават като фирмени, защото в България такива има само втора употреба. Така че Господа от НАП и Полиция - моля да си осъвремените понятията за фирмена стока. Стоката се произвежда в Китай и Турция и ако фирмата желае - може да съди производителите, а не търговците. Те продават всичко. А и цените не са за фирмена стока.
Анонимен
Хехе, Мен има Закон за марките и географските означения - прочети го и тогава се прави на умен. Зоя Циганката не си е платила на когото трябва и са я ударили ченгетата. Всички магазини в Шумен са пълни със стока менте, а те проверили само тези. Смешковци
Нищо. Другия път мъжа на Зоя - Севдьо ще плати където трябва. Той е свикнал да плаща
R. Burns
Това се нарича "пазарна икономика", бе, Мен. Вие скачахте по паветата, че я искате.
Второ - Адидас и Найк имат заводи в Индия, Китай, Пакистан и къде ли още не в Третия свят. Ако си мислиш, че ги произвеждат в Милано, дълбоко се лъжеш. Стоката може да е от завод, собственост на Адидас в Китай, купена легално - и пак е незаконно да я търгуваш без лиценз от собственика на правата върху марката.
papas
тези "органи" не ми защитават интересите,а си събират пермии.Аз знам,че Адидас от автогарата не мога да си купя,но пазарувам оттам,а не от централните магазини,защото за еднакво качество плащам по-евтино.Който иска да купува марка знае откъде.Какъв е смисъла всички да са безработни и да чакат трохи от халтавата ни държава?демокрация превена от комунистически мозъци...
до ВИЖТЕ
Кой е тоя който стои зад Мирослав бе? Я кажи че ми стана интересно.
Анонимен
Дано тогава и димитровградския битак го ударят по същия начин, щом стоката е от там, но ако стане това населението сигурно ще се изсели.
потърпевш
Мен съшо ми ивзеха преди 2 год. 30бр. тениски "адидас"
Оказа се че надписа не е идентичен но така и не ми ги върнаха , хубажото от цялата работа е че не ме глобиха!Но и това не закъсня,дойде ми проверка на зашита на потребителите и се оказа че от 1000 артикула приблизително , на 3 нямах цена и състав!!!
300 лв. глоба само получих!!Побъркваха ме от проверки и накрая за какво?
п.п.Сега съм си държавен служител и нямам никакви грижи!!