Рекорден брой самоубийства в сухопътните сили на САЩ
Броят на самоубийствата в американските сухопътни сили достигна 160 души през 2009 г., става известно от източници от Пентагона.
Командири на сухопътните сили бяха предупредили, че самоубийствата може да надвишат броя от предишната година - 140 - и това се оказа вярно. Няма никакво съмнение, че 2009 г. бе жестока година за сухопътната армия по отношение на самоубийствата, призна полковник Кристофър Филбрик, участващ в работна група за превенция на самоубийствата в армията. Засега специалистите не могат да обяснят еднозначно причините за рекордното покачване на броя на военнослужещите, поставили край на живота си. Войниците са подложени на тежко изпитание от годините на конфликт в Афганистан и Ирак. Офицерите обясняват увеличаването на броя на самоубийствата, депресиите и проблемите в семействата на войниците с честите ротации и стреса от боевете. Военни командири, сред които председателят на Съвета на началник щабовете адмирал Майк Мълън настояват за по-адекватна психологическа помощ на нуждаещите се. Но не винаги самоубийствата са последица от разполагането в конфликтни зони. Една трета от самоубилите се военнослужещи не са участвали в бойни мисии в Ирак и Афганистан. Тревожното е, че се увеличава броят на самоубийствата не само сред военнослужещите на активна служба, но и сред ветераните.
АФП
142
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар