Одобриха Бюджет 2010 заедно с 30 млн. лв заем
Шуменският Общински съвет одобри Бюджет 2010 и тегленето на заем до 30 млн.лв. Това стана с 24 гласа “За” на съветниците от БСП, ДПС, Атака и НДСВ. „Против“ гласуваха Светлозар Петков, проф. Добрин Добрев, Станислав Стойчев и Валентина Тодорова, съветници от ГЕРБ, както и Васил Тодоров и Стефанка Маринова. Останалите гласуваха „Въздържал се“.
Кметската администрация тази година планира приходи и разходи в размер на 55,6 млн.лв – 3,6 млн.лв по-малко от миналата година. Най-голям спад има в предвидените пари за капиталови разходи, жилищно строителство и БКС. След близо двучасов дебат в бюджета залегнаха средства за отопление на читалищата, рентген за “ДКЦ-1”, светофари на 2 кръстовища, и др. В първоначалния вариант на документа не фигурираха пари за ремонти на училищата, но в крайна сметка бяха отделени 15 хил.лв за покрива на II-ро ОУ “Д-р Петър Берон” и 10 хил.лв за газификация на НУ “Княз Борис I”. Част от нужните пари бяха освободени от сумата за съфинансиране на общински проекти по Оперативните програми на ЕС, като за целта останаха 48 хил.лв от първоначалните 400 хил.лв.
Най-ожесточени спорове предизвика намерението за поемане на общински дълг, който кметството смята да ползва за асфалтиране на улици и нови тротоари. “Общината има потенциала да понесе 3,5 – 4 млн.лв годишно за плащане на заема. Знаете, че смятаме да направим 100 км улична мрежа с нови тротоари и осветление, затова ви моля да подкрепите това намерение, защото само по този начин можем да се развиваме и да вървим напред”, каза кметът Красимир Костов.
Въпросът с тегленето на заем и точните му параметри ще се гледа и на следваща сесия на Общинския съвет.
ШУМ.БГ
2271
64
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
123
Защо останалите съветници от ГЕРБ гласуваха "въздържал се". Какви са тези неадекватни хора, прави бяхте за Дечев. Те още малко и "за" бюджета щяха да гласуват. Браво на проф. Добрев, който е последователен в действията си!
b
absolutni maloumnici
Лоло
Най-после се намери кмет, който да помисли за доброто на града и на хората. Време е да се преасфалтират улиците, защото повечето от тях са вече в много лошо положение. Вярно, оправи се ВиК мрежата, мното работа, но вече е на средата. Тази година и снега се изчисти и нямахме проблеми с придвижването. Но трябва и улиците да се асфалтират.
Все добри неща, усеща се доброто ушравление и много свършена работа.
Успех.
Бай Дъбчо
Прав е преждепишештият, схемата вече многократно е проигравана.Дали тип"ШОШО" или тип"Данко Добрев" е все таз.И двамата имат "богат" опит по "усвояване" на
такива лесни пари.Единият по проекти из Преславския и Смядовски вилает, а другия по подръжката на южните пътища на Областа от РПМ.И при двамата ще изчезнат между 30 и 50% от парите, а за качеството ще трябва да отидете да го видите до Мадара и до Риш.Дайте им ги мангите кмете, за тебе ракия от Миналия век/нали си личност на ...век/а те дано най после да се задавят.
haha
Тия от ГЕРБ са егати смешниците...Приказват, лаят, после най-лаещия Дечев- въздържал се...Къде му е смелостта на тоя бе, каква опозиция сте бе, май вий сте на хранилката...аре бегайте предатели
Бай Дъбчо
Извинете ама този или тази "ЛОЛО"го изтървахме.Все още има много празни глави.Може ли някой ат Вас да ми каже при климатичните условия последните няколко месеца какво ще бъде качеството на заварките по тъй наречената "Нова"ВиК мрежа.Ще разбереме всички още в срока на гаранцията.Най-големият проблем е, че по стар български обичай ако от тук нататъок станат аварии по "новата"ВиК мрежа ще ги поеме местноото ВиК дружество,а това означава , че фактически ще се платят дейностите два пъти.Честито.Наздраве г-н Кмете и за Св.Дамянов си помислил/ако пък го сменят,в което се съмнявам, с "всезнаещият и всеможещ"Ковачев/.Пак "Наздраве"г-н Кмете.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
aide sq
Abe teq dvamata Koko i Lolo da ne sa kurvite na kmeta opvail kanalizaviqta mai tqhnite trabi e produhal i tqhnata kanalizaciq e pochistil stiga gluposti pak za zaema evala be ne 30 a 50 izteglete te grajdanite na shumen amsalaci shte plashtat danaci zavisheni do nebesata zaradi vashta prostotiq ..... maloumnici
До Коко
Ти ще вървиш по скапани и потъващи тротоари,а Костов,
Йонков по златни пътечки.Костов след 1,5г.си отива.30-милиона ще са изхарчени,% и комисионните са взети,а ние ще плащаме докато у---м.А за улиците-не са почисени.Днес два пъти минах през пресечката с/у главния вход на радио Шумен, и двата пъти с бутане излязо.Къде е "Титан"-БКС-нали ще вземе парите за малките улици.