
„Титан-БКС“: Справяме се и дори се престараваме
Упреците към нас не са аргументирани и обосновани. Реакцията от наша страна вчера беше съвсем адекватна и нямаше проблеми. Това каза относно почистването на големите улици в Шумен управителят на „Титан-БКС“ инж. Георги Георгиев на пресконференция днес в сградата на Общината.
„Има инструкции и препоръки, с които се съобразяваме. При снегопочистване пътните платна се почистват до 5-6 см пласт сняг, за да не се повреждат настилките. Това което ние се опитваме да правим е или каприз или престараване от наша страна - да се стига винаги до асфалт“, заяви Георгиев. Според него колите, които закъсват, не са оборудвани или са управлявани от така наречените „летни шофьори“. Той обясни, че съгласно Наредбата за поддържане на пътната мрежа зимното чистене има за цел само да ограничи неблагоприятното влияние на снега и леда върху пътищата. Вчера веднага след започване на снеговалежа по улиците в града са излезли 15 машини. „Титан-БКС“ използвало различни видове луга, според ситуацията. „Следим прогнозите и съобразно тях прилагаме съответната технология – сол, луга фракция, или антилед“, заяви Георгиев.
В момента се почистват и малките улици в Шумен, казаха от Общината. Общинското предприятие „Паркинги, гаражи и благоустройство“ е пуснало двата си мини снегорина и е наело други два. "До момента са обработени улиците „Цар Освободител“, „Лайош Кошут“, „Петра“, „Ивайло“, „Северна“, „Петър Берон“, „Кольо Фичето“, каза Дилян Узунски, главен специалист „ОМП“ в кметството.
Към 11,00 ч. днес са непроходими пътищата към село Велино, както и между Костена река и Друмево. В тези участъци работят два тежки снегорина и един роторен.
ШУМ.БГ

Файлове
4046
85
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Лоло
Браво, ето че тази година се работи усилено по почистването на улиците ни от снега. Добре е, че се обърна внимание и на по-малките улици, за да бъдат и те изчистени и проходими при сегашните метеорологични условия.
Успех.
SS
Къде е Пуйчето с бавареца, той най-добре знае как се почиства.
тротоар
Уважаеми зрители,
виждате как се чисти - целия сняг върху тротоарите...
Митко
Прави са от Титан БКС, наистина за разлика от друг път се работи усилено по почистването на пътищата в града. Днес ми се наложи да изляза из града и нямах проблеми с пътищата, бяха си нормално проходими за сезона. Дори и малките улици са в доста добро състояние.
а бе
а бе "тротоар" защо не си се записал - "бордюр"
Аз
А ул. "Генерал Гурко" от № 1 до № 36 кога ще се почисти особенно района около детската ясла? хората които живеят там и си водят и вземат децата от яслата също плащат данъци!!!!
Да
Прав е Георгиев, престараване има тази година. Да се докаже, че Сергей Стойков е голямата работа, да му се създаде имидж. Идете да видите как маркира работа Стойков и Паркинги и Гаражи.
Анонимен
Изискват от БКС, а наливат на вятъра пари в Паркинги и Гаражи.
анонимен
стига сте лъгали Петър Берон била изчистена, няма
такова нещо. Ами другите улици край нея и те сигурно са почистени.