Абас уволнява началници на службите за сигурност
Палестинският президент Махмуд Абас уволни днес началника на президентската охрана, обвинен за разгрома на службите за сигурност от ХАМАС в Газа, съобщи високопоставен палестински служител.
Абас отстрани генерал Мисбах ал Бхейси, заместника му полковник Зияд Джудех и командира на елитно подразделение на службите за сигурност полковник Манар Мохамад, посочи източникът, който пожела анонимност. Тримата бяха обвинени от анкетна комисия, сформирана от Махмуд Абас, за да хвърли светлина върху провала на службите за сигурност, претърпели поражение от ХАМАС на 15 юни в Газа. Според същия източник тримата уволнени офицери са обвинени, че без съпротива са изоставили на бойците от ХАМАС щаб квартирата на палестинската власт в Газа.
АФП
60
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар