
Опитаха да върнат Румен Русев на зам.-председателското място в Общинския съвет
Групата на партия Атака в Общинския съвет на Шумен опита да върне областния си координатор Румен Русев на поста зам.-председател на местния парламент. По предложение на Христо Чернаев точката бе вкарана като допълнителна в дневния ред на днешната сесия. Това наложи да се отпечатат бюлетини и в залата да се внесе параван и урна.
След преброяването на бюлетините стана ясно, че Русев не успя да събере 1/2 от гласовете на колегите си. „За“ него гласуваха 17 съветници, а „Против“ бяха 18. Една бюлетина бе недействителна.
Припомняме, че Румен Русев бе свален от поста зам.-председател на Общинския съвет през юни 2008-ма. Това стана след скандал, предизвикан от две майки - Севдалина Иванова и Кремена Георгиева, които обвиниха партийния лидер в педофилия. Преди месец Русев обяви, че прокуратурата е отказала да образува дело и прекратява преписката по жалбата на жените.
Днес в сесийна зала се разрази нов скандал и за малко не се стигна до бой. Бившата общинска съветничка от Атака, а в момента независима, Павлина Дянкова обяви от трибуната, че Румен Русев не е оневинен и има решение на Софийски съд, който го осъдил да плати разноските по делото. Тогава Христо Чернаев скочи от мястото си, отиде до трибуната на Дянкова и я обвини в интригантство като я нарече и говедо. Намесиха се съветници, които призоваха Чернаев да се успокои и седне на мястото си.
След проведения избор Румен Русев поиска думата и благодари на колегите си, въпреки че не са го възстановили на поста зам.-председател. „Не е толкова важно, че не ме избраха, целта ми беше пред Общинския съвет, пред журналистите и обществеността да стане ясно, че името ми е изчистено и съвестта ми е чиста“, каза Русев.
ШУМ.БГ

6512
177
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
запознат
Коментарите за подкрепа на НДСВ на Р.Русев са много далеч от истината.Логигата сочи,че за него са гласували от БСП и Атака.
аз
вобще не ме интересува р. русев.
тази леко закръглена дама, как се е докопала до офертата да снабдява всички заведения/детски градини,училища, социални домове стола на общината и др./, финансирани от общината със зеленчуци. колко парички е смъкнала, а работниците на борсата и мизерстват
знаеща
до запознатия-моля моля не стигат гласовете само на атака и бсп защото-10 са били от бсп в залата+5 атака и останалите 2 са на ндсв така че.......сметките излизат-независимите не са го подкрепили защото не го понасят органически
мнение
какво ви интересува Дянкова какъв и е бизнеса-тя поне има морал и го доказа пред всички днес!Тя е преди всичко човек, майка жена и после общинска съветничка!Браво на жената!Поздравления!
невинния
Доста е омазнена госпожата, ама каза че било криза та затова.ха ха ха
ндсв
ние сме предателите- разкрити сме
бесепарка
той и русев е доста омазнен по лесно е го прескачиш отколкото да го заобиколиш-жената все пак е раждала а той ражда само простотиии и от тях дебелеее стремително!!!
невинния
Този на снимката е братовчед на Хитлер, само какво изражение на лицето, каква красота.ха ха ха
123
стоенчо стига писа и защитава румен че ти точно много добре знаеш ама много добре що за стока е той-знаеш че майките казват истината -смешен си издаваш се като пишеш