За момента няма данни за пострадали българи в Москва
Снимка: БГНЕС
Няма постъпила официална информация за загинали или ранени българи при днешните експлозии в московския метрополитен, заяви за БГНЕС пресаташето на посолството на Република България в Руската Федерация.
Тя добави, че българският консул в Москва Ангел Георгиев е в постоянна връзка с руските официални власти. За момента е още много рано да се каже дали има пострадали наши сънародници. Самите руски власти все още нямат точни данни за броя на загиналите и ранените, спасителните операции продължават, добави пресаташето на дипломатическата ни мисия в Москва.
БГНЕС припомня, че тази сутрин две експлозии станаха в московското метро. Мощността на взрива, избухнал на метростанция "Лубянка", е около 2 килограма в тротилов еквивалент. По предварителни данни, взривното устройство е задействано от терорист-самоубиец, съобщи московският прокурор Юрий Сьомин. Главният прокурор на РФ Юрий Чайка е взел под свой контрол разследването на взривовете и е изпратил на мястото на трагедията своите заместници, съобщи говорителят на прокуратурата Марина Гриднева. Руските служби за сигурност разглеждат експлозиите в московското метро като планирана терористична атака. Руският министър-председател Владимир Путин, който днес пристигна на работно посещение в Красноярск, е информиран за експлозиите в московския метрополитен и получава информация за хода на спасителните дейности, заяви говорителят на премиера Дмитрий Песков. "В момента той получава подробно информация от правоохранителните органи и службите за хода на спасителните работи", каза говорителят. При двете експлозии са загинали общо 33 души. При експлозията на метростанция "Парк на културата" са загинали 14 души, седем са ранени, съобщи ръководителят на управлението за информация на министерството на извънредните ситуации на Русия Ирина Андрианова. Това са предварителни данни, добави тя. Андрианова също така съобщи, че при другата експлозия на метростанция "Любянка" са загинали 19 души и 11 са ранени. По-рано бе обявено за 26 убити, след това техният брой бе намален до 20. "По-точните данни се уточняват", каза тя. На местата, където се е разиграла трагедията, работят спасителните служби – 207 души и 59 единици техник Ранените се откарват в московските болници. /БГНЕС
Коментари
Добави коментар