Над 4 хил. жилищноспестовни влога са компенсирани през миналата година
4 420 жилищноспестовни влога са компенсирани през 2006 г. от Националния компенсационен жилищен фонд. Това е записано в одобрения от правителството отчет на Управителния съвет на фонда за м.г.,, предаде БГНЕС.
През 2006 г. на местните комисии са преведени компенсации в размер от 15 830 838 лв., като средната изплатена компенсация по един влог възлиза на 3 581.64 лв. Съгласно Закона за уреждане на жилищните въпроси на граждани с многогодишни жилищноспестовни влогове средствата от фонда са изразходват за финансово компенсиране на жилищноспестовни влогове чрез левова компенсация на определените към 31 декември 1990 г. спестовни числа по тях, съобразно действащия левов индекс. Той се определя периодично, като основни критерии са инфлационните процеси в страната, пазарните цени на жилищата и наличните средства по фонда. Средствата във фонда се формират от 30 на сто от постъпленията по фонд „Жилищно строителство” на държавните предприятия, които възлизат на 317 934 лв. за миналата година, а също и от субсидия в размер от 1 на сто от приходите в държавния бюджет за м.г. или 16 050 000 лв. компенсации. От тях близо 220 хил. лв. не са усвоени поради липса на технологично време през декември 2006 г. 31 277 лв. са възстановените от продавача средства, получил компенсации по закона. Постъпления от дарения и помощи от български и чуждестранни лица и от продажба на жилища и вили, отнети в полза на държавата със съдебен акт, не са реализирани, е отбелязано още в отчета на УС на Националния компенсационен жилищен фонд.
109
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар