Шумен посреща Великден с празнични концерти
С изложба на писани яйца и вити козунаци днес в 16 ч. ще започне Великденския празник в Шумен. В изложбата, която ще бъде подредена пред ДКТ „Васил Друмев”, със свои произведения ще се включат 20 детски градини от общината. Час по-късно ще започне празничният Великденски концерт с участието на представителни групи от шест детски градини, фолклорни читалищни групи и двата ансамбъла „Мадара” и „Веселяче”.
В 18.30 ч. в залата на общината Великденски концерт ще изнесе и шуменската филхармония под диригентството на Славил Димитров със солисти Стилияна Димитрова – сопран, Петя Цонева – мецосопран и с участието на Филхармоничен хор „Дунавски звуци” - Русе. В програмата ще бъдат изпълнени: „Stabat Mater” от Перголези, “Ave verum corpus” от Моцарт, Кончерто гросо, опус 6, № 9, фа мажор от Хендел.
ШУМ.БГ
230
4
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
???
nevinniq nqma li go za komentar?
!!!
Ако не са детските градини кой ли ще направи тази изложба. Всяка година все тях ангажират. Те деца ли да гледат или с украса на яйца да се занимават?
КОМЕНТАТОР
ПРАВИЛНО!Даскалиците се занимават с всичко друго, хо хе и да гледат децата!Омръзна ми от глупостите им!
онзи
нищо не казахте за концерта - биваше ли го