Шуменски ученици с награди от национален фолклорен конкурс
Възпитаниците на СОУ „Сава Доброплодни“ се завърнаха с награди от провелия се през почивните дни във Варна ХVІ Национален фолклорен конкурс "Диньо Маринов". Призови места заеха третокласникът Огнян Миленов – гъдулка, класирал се на второ място, четвъртокласничката Десислава Руменова - народно пеене, заела също ІІ място, деветокласничките Атидже Цанкова с І място по народно пеене и трето място в тази категория Емине Осман. С награди се завърнаха и участници от шуменските читалища „Т. Петков“ и „Пробуда“ и от СОУ „П.Волов“.
Конкурсът, който носи името на Диньо Маринов, основател и организатор на фолклорен детски конкурс за изпълнители на народна музика – певци, инструменталисти, народни хорове, оркестри и ансамбли, има за цел да издирва и популяризира млади таланти, да утвърждава и приобщава младото поколение към традиционната българска култура. Конкурсът е включен в Националния план за извънучилищни дейности на МОНМ, а организатор на провеждането му от 1993 г. е варненският общински детски комплекс.
ШУМ.БГ
608
7
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
аз
интересува ме дали учителките са имали придружители
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
newinen ;D:D:
bravo na atijeto ot moq klas e hahaha
Анонимен
И двете девойчета са от моя клас.хахахах
Анонимен
Браво на децата, да са живи и здрави!!
невинния
От кой регион са били песните???Бавни ли са били или бързи.