От ВМРО внесоха уведомление в НС за подписка за национален референдум срещу членството на Турция в ЕС, предаде парламентарният репортер на БГНЕС.
От ВМРО днес внесоха уведомление в деловодството на НС за започване на процедурата за откриване на подписка за свикване на референдум, дали Турция трябва или не, да бъде член на ЕС, каза в кулоарите на парламента зам.председателят на ВМРО Ангел Джамбазки. Той смята, че ако се опрат на общественото мнение, българските политици и общественици могат да изразяват позиция, като се позовават на резултатите от референдума. “Ще имаме от закона срок от три месеца, за да съберем необходимите подписи, минимум 200 000, за свикване на национален референдум. Днес с този входящ номер започва процедурата, а официално подписката стартира в неделя”, каза представителят на “воеводите“. При събрани 500 000 подписа за свикване на референдума, тогава НС дори няма да разглежда въпроса, а директно ще се премине към насрочването му, поясни Джамбазки. /БГНЕС
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Юлиян Малушев
За първи път в новата ни история една подписка ще даде отговор на въпроса тревожил възрожденците ни - народ ли сме или мърша? И ако за три месеца не бъдат събрани 500 000 подписа отговорът ще е безпределно ясен. Ще покажем пред целия свят че не сме народ а стадо добичета готови да им нахлузят ярема на новото робство който са ни приготвили милите ни съседи от братска Турция.
Ако обаче съберем много повече от 500-те хиляди подписа това ще е ясен знак че народът се е събудил и на целия свят ще му стане ясно къде минава границата между цивилизациите. Тогава ще можем да отвръщаме достойно на призивите за толерантност Особено ако са инициирани както в случая с декларацията на ПАСЕ от Турция. Защото държавата ни е дала достатъчно примери за толерантност, а Турция е последната държава която може да ни поучава в тази област.
Насрочването на референдум ще даде възможност да бъде поставен на широко обсъждане въпросът с членството на Турция и да се осъзнае цялата абсурдност на тази кандидатура. Защото какво друго освен абсурд е приемането в Европа на християнските ценности на мюсюлманска Турция която в периода 1913 - 1922 год. на практика изтребва и прогонва с нечувани жестокости християнското население от пределите си. Турската дипломация много обича да говори за своите етничести общности из Европа като мост между последната и Турция в такива случаи винаги трябва да им се напомня че няма еднопосочни мостове и ако предците им са унищожили и прогонили християните от земите им, а те продължават да отричат това престъпление мостът им към Европа ще е отрязан завинаги.