Над 200 представители на местната власт от ДПС се събраха в Шумен
Над 200 кметове, зам. кметове, общински съветници и секретари на общини от три области – Шумен, Разград и Търговище се събраха днес в града на семинар, организиран от Движението за права и свободи. Темата на семинара е „Политики и местна власт” и в него се включиха зам.-председателите на движението Рушен Риза, доц. д-р Алиосман Имамов, Христо Бисеров, евродепутатът Метин Казак, депутатите д-р Нигяр Джафер, Юнал Тасим, д-р Хасан Адемов, Четин Казак, мажоритарните депутати проф. Георги Колев и Касим Дал и др. „Идеята е да обсъдим с кметовете актуалната политическа обстановка в страната и проблемите в населените места“, каза за ШУМ.БГ Христо Бисеров. Според него осигурителната и данъчна тежест е прехвърлена върху най-бедните слоеве и животът по селата става все по тежък. „Политиката на централната власт игнорира малките общини и това доведе до тежки проблеми в тези райони“, уточни Бисеров. По време на семинара на местната власт от ДПС ще бъдат представени презентации на законовите рамки, ще се обсъди финансовата криза и бюджетната политика, здравната политика и здравната реформа, политиките в областта на земеделието и социалната политика. Предвидени са дискусии и консултации по-късно през деня. „Това е първата по рода си среща на ръководството на ЦОБ на ДПС и депутати с местната власт, като целта е да набележим основни насоки и политики, които ДПС ще следва от тук нататък по време на участието си в 41-то НС и Европейския парламент. Ще търсим начини на сътрудничество, за да решаваме заедно проблемите на местната власт“, каза при откриването на форума Метин Казак. Той допълни, че такива срещи ще продължат и в други региони на страната.
ШУМ.БГ
687
14
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Я
Темата на семинара е укриване на доказателства за стари икономически престъпления и организиране на нови протести на кравари и тютюноприозводители, с които ДПС няма нищо общо.
г-жа ААААААААА
ОТГОВАРЯМ НА КОМЕНТАР Я,нищо че е укриване скоро ще четем и за сегашните далавери
ххх
Браво АААААА
bat Rambo
до всички до момента: Списъка с описаните имена да се даде на Ескадрона - те си знаят Работата!
аз
то тяхното е затягане на редиците избори идват, ама младите българи, които изповядват исляма усещат, че работата не е току така
до веселото село спира подобие на баничарка с надпис весело село, а на отсрещтния тротоар бял микробус с надпис истамбул, и двата автомобила са натрошили плочките, няма ли катаджии. в турция ще спре на тротоара, ама свят ще му се завие.
г-н велев прати катаджии да вземат отношение, а не само да си пиеш пиенето с наркомана буров
националист европеец
Крайно време е ХРИСТО БИСЕРОВ / отхвърлен политик от българските партии/ да си смени името на Халил Бастри и да се вмести в общата панорама на етническата партия ДПС.Какво сте тръгнали като янкисижии из градовете със смесено население! ДПС-то е със затихващи функции!! Партиите в България трябва да бъдат за всички, които живеят и се чувстват българи в България!
гражданин
Кмета участва ли на това турско мероприятие? Няма как! Нали са коалиционни партньори с БСП -то в управлението на общината!
аз
ам зам. кмета седатчо що не го виждам
Съобщение
Започна предварителната кандидатстудентска сесия в Шуменския университет.