
“Мадара” АД: Последно – наем 9 150 лв или купувайте за 1,8 милиона
Собственикът на “Мадара” АД Валери Симеонов направи финално предложение към Общината - месечен наем от 9 150 лв за сградата на Центъра за деца и възрастни с увреждания или продажба за 1,8 млн. лв. Това стана на среща с областния управител Димитър Александров, кмета Красимир Костов, председателя на местния парламент Даниела Русева, общински съветници и родители на деца от Центъра.
Припомняме че първоначално собственикът на сградата “Мадара” АД поиска месечен наем от 15 000 лв, после свали на 10 500. До днешното окончателно предложение се стигна след близо 90-минутен дебат, по време на който бяха обсъждани много варианти.
Още в началото Симеонов обяви, че към сградата на Центъра има проявен интерес от купувач, на когото той обявил цена от 1,8 млн.лв. “Обстоятелствата ни поставят в трудно положение. Ние обаче не можем да приемем договор с мащаб 10 500 лв за срок от 5 години. Може, но за 8 месеца”, заяви кметът Костов. Неговата идея е, че за това време ще се завърши първия етаж от бившето училище “Гео Милев” и децата ще могат да се преместят в него. Заместникът му Митко Киров се възмути от продажната цена 1,8 млн.лв, която е двойно по-голяма от данъчната оценка. Областният управител Димитър Александров изказа мнение, че децата не трябва да се местят от сегашната сграда, като Общината се съгласи да плаща наем. Твърдо зад тази позиция застанаха и родителите, според които едно местене ще се отрази неблагоприятно на децата с увреждания. Проф. Добрин Добрев предложи Центърът да се купи, но при условия, при които продава държавата – данъчна оценка плюс 10%, като се плати разсрочено за 5 години. Така Дневният център ще излезе на кметската хазна около 1 милион.
“Аз съм човек, имам сърце. Склонен съм да намаля наемната цена и това е последното ми предложение, на 9 150 лв за срок от 5 години с възможност за покупка през това време, ако се договорим”, каза Валери Симеонов. Той обаче ясно показа, че не е склонен да продава на цена под 1,8 млн.лв.
По този начин пред общинските съветници остана трудното решение за бъдещето на Дневния център да се решава на сесията утре. Ако решат да оставят децата в старата сграда, това ще струва на Общината общо 549 000 лв без ДДС за 5 години. Те могат да решат и да преместят Центъра временно в необитаемата детска градина “Синчец” на Шуменското плато, като купят асансьор за инвалиди и микробус за 50 000 лв. След това за цялостното завършване на бившето училище “Гео Милев” ще трябва да се дадат още 1,5 млн.лв.
ШУМ.БГ

2943
37
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Аз
Не очаквайте милост от Симеонов! Няма по-безсърдечен човек от него! Дано все пак кмета Костов и сие да успеят да отстоят правата на децата!
конфликт
Сградата е проектирана за детска градина и не става за друго. Трябва да се ремонтира. Кмета да спре със заповед всички строителни работи в завода и да откаже преустройството й в офиси.Да видим какво ще правят.
Общинския парламент и Кмета имат огромни възможности.
Ако са смели ще се опълчат.
Калкулатор
559 000 лева наем за 5 години + 1, 5 млн. лева за ремонт, ето ти дори повече от 1,8 млн. колкото иска Симеонов. Не собственикът на Мадара е виновен, а бездействието на чиновниците в общината. Прочетете за целия проблем и ще разберете, че чиновците барабар с кмета са спали, щото са си казали: "Надяваме се да ни се размине", типично по Живковски - снижаваме се, снижаваме си, докато томине бурята и после..
Анонимен
Кметю Костов такива бомби ще остави на Митко Александров догодина, че ще съжалява че е станал Кмет.
Анонимен
Митко Александров е с Мадара АД то си личи!
123
А къде са Папаризов и Бехар, които са действителните собственици на МАДАРА АД
342
От самото преватизиране на "Мадара" В.Симеонов или тези които стоят зад него са имали интерес единствено към имота "Мадара"АД.Сгради, земя почивни станции.За да придобият всичко това три кметски екипа са "работили" неуморно и в съкратени срокове.Искането за актуване на земята на "Мадара" е подадено в общината на 23.05.1996г. акта е съставен за 4 дни на 27.04.1996г. 3 дни преди да влезе в сила на 1.06.1996г. на новите закони за държавна и общинска собственост.Е сега идва ред на черешката на тортата 1.8 млн.лв за детската градина.
125
Не е луд този който яде баницата.Луди сме ние които гледаме как си я хапва.
Анонимен
Мръсното еврейче Бахар що мълчи сега?