
Изпълнението на срока по ИСПА под съмнение
Под съмнение е спазването на срока по Програма ИСПА в Шумен, който изтича в края на годината. „Темпото, с което се работи, не гарантира изпълнение на крайния срок. Това се доказва не от Община Шумен, а от наетия строителен надзор. Надяваме се, че строителят го знае това достатъчно добре като проблем. Ние подкрепяме строителния надзор в усилията му да поиска от строителя да представи график, който удовлетворява всички страни. Засега такъв график няма.“ Това каза днес зам.-кметът по строителство и екология инж. Иван Йонков. Той добави, че засега Община Шумен не е между общините, за които има удължаване на срока по Лот 2 и изрази надежда, че няма да се стигне до това.
В момента по 15 улици в града се изгражда водопроводна мрежа, а по други 10 основни улични трасета – канализация. Има и участъци като бул. „Симеон Велики“ и „Васил Априлов“, където се извършват и двете строителни дейности – водопроводна и канализационна. По празниците част от фирмите ще продължат работата си по тежките участъци, казаха специалистите от общината.
Инж. Иван Йонков
ШУМ.БГ

1410
41
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
Колко апартамента има Пййййооонкоф.
Анонимен
Да, точно казано в един коментар на първа страница. Какво е това работно време до 17.00? Я марш в трети клас...........денонощно ще работят ако трябва. Започват в 8.30, до 17.00.
И аз искам такова работно време!
до гуша ми доиде
Аз какво ви казах мили ми съгражданчета преди няколко дни,че нито ИСПА нито нищо няма да има в нашия ДЕЛИОРМАН.Само пълни джобчета с парички на другарчетата от обкражението на вожда-ЙонкОФ.А неустойките са за сметка на шуменските шушумиги.А тия кадето работят без пари на димов на зима ще вият повече от чакали.Защото ще са потанали в борчове,а бате Димчо ще им се обажда от Анталия за да им каже,че държавата не му била платила.ПАК.Това е.Докато има тапаци/а тука изобилстват/ще има и тарикати.ДА ЖИВЕЙ КОМУНИЗМА.
из сайта на Общината
Тъй като не е приключил крайният срок, коректно е да кажем, че става дума за различие в графиците, подадени от строителя, говорим, че темпото все още не гарантира изпълнението в сроковете, уточни Йонков.
Е какво? Изостава или не?
Анонимен
Той заяви, че общината подкрепя надзора да поиска график, който да удовлетворява всички страни, но уточни, че засега такъв график няма.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Иван
Йонков да го е виждал някой край канала.Трябва да е около окопите всеки ден и да контролира както изкопните работи ,така и запълването на дупките с каменно брашно,което превърна гр.Шумен в силно запрашен град. А иначе можеше да контролира ДПС дали гласуват за БСП на последните избори в Шумен.Същото ще прави и в идващата изборна 2011г.Акакво може тройната/вече двойна/коалиция видяхме и виждаме ежедневно.
анонимна
а бе работниците що годе си вършат работата за мизерните пари които им дават, но тези които ги гледат отстрани и се правят на много разбиращи и дават погрешни напътствия пречат на работата, пък вземат тлъсти пачки. Да се хванат и те за лопатите, че като ги гледам на четирима работника - пет началника, че и още трима за надзор
невинния
Егати и накадърниците, само лапат , а действия никакви, мами....