
60 литра на квадратен метър удавиха Шумен
3 автомобила бяха напълно унищожени от падналия в Шумен тази вечер дъжд. В Граджанска защита и пожарната са приели десетки обаждания за наводнени избени помещения и магазини. Репортер на ШУМ.БГ видя таксиметров автомобил закъсал под моста на бул. „Плиска“. Други две леки коли бяха на метри оттам, под моста на бул. „Симеон Велики“. Водачите и пътниците бяха невредими.
"От 18,30 до 20,00 ч. паднаха 60 литра на квадратен метър дъжд, това е повече от месечната норма за май", каза за ШУМ.БГ дежурният в Хидрометеорологичната обсерватория в града. Оттам уточниха, че кратко е валяла и градушка с големина на грахово зърно.
Само в Районно управление Пожарна безопасност и спасяване са получили десетки сигнали за наводнени помещения. Гражданска защита е мобилизирала целия си наличен състав, сформирани са и допълнителни групи, казаха от пресцентъра на МВР-Шумен.
Според метеоролозите и утрешният ден ще бъде дъждовен.
ШУМ.БГ

3782
77
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
тина
този проблем с мостовете се случва за пореееден път - просто безобразие - така ли не откриха проблема та да го отстранят.
х
Бакшиша явно не е от града или е новак, защото всички от града знаят конфликтните точки в такива положения. Виновна е инжинерната мисъл проектирала пътя и неговия дренаж. А защо това продължава години наред питайте общинарите, които по това време доизпиваха агнешкото на сушинка.Умните бакшиши когато завали се предвижват до най-близкото барче на кафе. Само най-гладните остават да покриват ефира.
аз
абе прилепи без крила, къде сте тръгнали по това уискено време, аз се прибрах зад стиклопакета на певецето в лятната си градина, налях си едно туламорче, събрах си лед от райграса и се наслаждавах на пролетното дъжче, и си виках глей дъжчето кви боклуци чисти, що неизчисти и тези боклуци които на 6.май бяха строени пред входа на общината
Анонимен
Толкова обилен дъжд е много рядко явление за града. Не мисля, че пред силата на природата трябва да съдим някого. 61 литра дъжд за 2 часа е безпрецедентно явление! Само веднъж през май е падал отново 61 литра дъжд, на 11 май 1980 г., но тогава е валял цяло денонощие, не е бил толкова интензивен.
аз
ей анонимен синоптик,
я се скривай, че ще те пратя при ради пачев
Х
ТЕ ДЪЖДОВЕТЕ ЩЕ СТАВАТ ВСЕ ПО ОБИЛНИ, НО ФАКТ Е, ЧЕ НА ЕДНО И СЪЩО МЯСТО И ПРИ ПО СЛАБИ ДЪЖДОВЕ СТАВАТ ЯЗОВИРИ.
do grajdanite
kakvi voenni tursite be,nie ne sme ot BKS-TO
испа
Нещо не мога да разбера. Нали точно в този район подмениха канализацията. Като гледам снимките извода е, че е станало още по-зле, тъй като под тези мостове винаги е имало проблем. И очевидно за да се размърдат в общината ще трябва да се дадат и човешки жертви. Иначе евала на "ИСПАТА" канала работи перфектно!!!
mimi
az jive v 6umen i valq kato izvedro ne be6e valqlo tolkova godini podred takav dajd