Министър Цветанов представи новия директор на полицията в Шумен
Досегашният началник на звеното за борба с организираната престъпност в Шумен главен инспектор Любомир Христов оглави Областната дирекция на МВР в Шумен. Повишението обяви самият министър на вътрешните работи Цветан Цветанов, който днес посети Шумен, за да представи новия шеф. Христов е назначен временно на длъжността директор до провеждането на конкурс. Негов заместник става гл. инспектор Захари Захариев.
“Изключително удовлетворен излизам от срещата с прокурорите и съдиите в Шумен, защото има един изключително конструктивен диалог. Това което имам като притеснение е, че следствените арести са пълни. Но по-добре да бъдат пълни те, а гражданите да бъдат спокойни и ние да отговорим на очакванията на обществото за една справедливост спрямо тези, които извършват престъпления”, каза министър Цветанов.
Любомир Христов е роден през 1954 г. в Шумен. Завършил е ВНВАУ в града. В системата на МВР започва работа през 1990 година в група “Оперативно техническа информация” - Шумен. През периода 1992-1998 година е заемал длъжности в служба “Национална сигурност” – Шумен. От 1998 година е назначен за началник регионално звено сектор “БОП” в РДВР. През 2004 г. е освободен от служба в МВР, а през месец януари 2010 г. е назначен в сектор “БОП” - Шумен, при ГД БОП, от месец март е началник на сектора и му е присъдена категория “В” главен инспектор. Обучаван е в школа на ФБР в Унгария и академия в САЩ. По време на службата си е награждаван многократно за постигнати високи резултати в служебната си дейност. През 1999 година е награден с оръжие пистолет “ЧЗ” от министъра на вътрешните работи и е повишен предсрочно в звание “подполковник от МВР”. През 2001 година е награден с “Почетен знак на МВР” – ІІІ степен, а през 2003 година с “Почетен знак на МВР” – ІІ степен. Женен с две деца.
ШУМ.БГ
6031
133
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Shefa
Ei sega im se takova maikata na komunistite.
Анонимен
БРАВО!!!
KLienta
Zashto pak na komunistite, az mislia 4e shte im se takova maikata na vsi4ki bandiugi tuka v oblasta
Burov
Ooooooooo neeeeeeee toz bash li namerihte be, edna trevica nemoga da si prodam .
dovolen
Честито на г-н Любо Христов! Дано е толкова принципен и справедлив и на новата си длъжност .
Анонимен
Браво!
Вече можем да очакваме реални резултати в борбата срещу престъпността!
Безвремието свърши!
Браво!!!!!!!!!!!!!!
Анонимен
няма по голям човек от него наистиана и да е толкова принципен
Vasil
Pojelavame mu upeh i reshitelnost koiato mislia 4e ne mu libsva. S teb sme Чичо.
аз
браво любо, то не знам за бандитите, ама с търтеите и корумпираните- дучев, райчинов, т. иванов, велев, ив. добрев, евг. иванов и др. трябва много скоро да се разделим, а някои и на прокурор