
Роми нападнаха липите в Шумен
Десетки роми нападнаха липите в Шумен. Изпотрошени са клоните на много дървета както в кварталите, така и по главната улица на града, видя днес репортер на ШУМ.БГ.
Преди дни от общинската администрация предупредиха, че за нерегламентирано бране на липов цвят ще се налага глоба до 1000 лв. и добавиха, че контролът се извършва както от длъжностни лица от общинска администрация, така и от служителите на Районно управление „Полиция” – Шумен. От екоинспекцията пък изпратиха писма до кметовете, в което напомниха, че желаещите да събират липов цвят със стопанска цел трябва да притежават разрешение от съответните общини или лесничейства. За лични цели се смята всяко количество до 500 грама липов цвят.
Въпреки потрошените липови клони обаче, до момента няма нито един хванат от полиция или общински инспектори. «Наши инспектори извършват ежедневни проверки, но към този момент не са забелязали нарушители. Няма и постъпили искания за издаване на разрешителни за бране със стопанска цел, но дори да постъпят, такива няма да бъдат издадени за територията на града», казаха специално за ШУМ.БГ от пресцентъра на Община Шумен. «Няма нито един сигнал за бране или чупене на клони в град Шумен», заяви и говорителят на Областната дирекция на МВР.
Потрошена липа между сградите на Общината и Областната дирекция на полицията
ШУМ.БГ

3574
80
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Гюнай Хюсмен
Много провокативна статия, написана е с начало все едно ромите са ни виновни за изпотрошените клони.
Че има счупени клони, това се вижда, но да се набеждават малцинствата без доказателства, това вече си е дискриминация.
По-надолу е казано че: Няма нито един сигнал за бране или чупене на клони в град Шумен. Как тогава разбрахте че роми били чупели клоните?
Време е да спрем с дискриминацията.
Гюлджихан
И аз това се чудех, защо вечно ромите ги набеждават за лошите неща, а нито някой е видял, нито доказателства има.
Явно някой го гризе съвеста и прехвърля вината.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
българин
а на това ромско мнозинствоооо наложена ли е глобата, която предвижда общината и ако да как ще си ги събере, или пак са минали м/у капките!!!!!!!!
signal
Къде да подам този сигналВ момента на ул.Самара 1 зад магазина-срещу входа на СОУ "Трайчо Симеонов" , върху едно крехко липово дърво са се качили три мощни каки?Аз на кого да звънна?
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Сезгин
Много неприлични и расистки мнения има в този иначе добър новинарски сайт. Няма ли модератор, който да премахне неприятните мнения?
И нетрябва да се обвиняват всички роми, при условия че дори един ром не е задържан за бране на липов цвят, може би защото просто не ромите берат. Не е коректно.
космополит
Ясно е,че трябва да се спазват законите!Крадците да си получават наказанието,но заглавието е наистина интересно,като "Рояк оси нападнаха цветята"
Така трябва да се пише и за:
-... нападнаха фабриките
-... нападнаха европейските фондове и т.н