25 души се включиха във велопоход до Плиска и до Мадарския конник, организиран по идея на областния управител Димитър Александров за популяризиране на туристическите маршрути в Шуменско. Заедно с губернатора педали въртяха народните представители Ивайло Тошев и Красимир Минчев.
Точно в 9,00 ч. групата тръгна от Градската градина в Шумен. Час и половина по-късно велосипедистите изминаха 20-те километра и успешно пристигнаха в центъра на Плиска, без никой да поиска медицинска помощ. Стана ясно обаче, че депутатът Красимир Минчев е решил да не се мори и е изминал по-голямата част от разстоянието в съпровождащата линейка в компанията на шефа на шуменската болница Виктор Минчев. Там, след кратка почивка, всички се отправиха към старините. В Плиска към велосипедистите се присъедини зам.-обастният управител Ралица Тодорова, кметът на града Христо Илиев и няколко души от Каспичан и Нови Пазар. След като разгледаха крепостта и музея към комплекса, групата тръгна към Националния историко-археологически резерват “Мадара”. Пътят бе изминат за още 1,5 часа, също без инциденти. GPS-те показаха, че общото разстояние е било 36 километра.
ШУМ.БГ попита народните представители кое е по-лесно - работата в Парламента или да се въртят педалите. Двамата дадоха противоположни отговори. „Определено да се коват закони е по-лесно“, каза Ивайло Тошев. Красимир Минчев заяви, че предпочита да кара велосипед, пред това да работи в Народното събрание. Може би вероятно заради това, че измина по-голяма част от дистанцията в автомобил, но депутата се оправда, че от 30 години не се е качвал на велосипед.
„Целта е да популяризираме нашите археологически ценности, защото голяма част от хората дори не знаят, че в Плиска има и музей. Ще организираме подобни нестандартни инициативи за популяризиране на Велики Преслав и Върбица“, каза областният управител.
По-късно по стара традиция народните представители и шефове на институции седнаха на барбекю в хижа „Мадарски конник“.

ШУМ.БГ
Коментари
Сталин
Ейй, колко зор за едно плюскане!
аз
никаква организация
1-разходи за линейка, полицейска кола, лекари, полицаи
2- кой плати билетите за посещението на старините/ значи едни плащат други не/
3-колоездачите навлизаха в лентата за насрещно движение, множество предпоставки за птп
4- почивките на колоездачите се извършваха в/у пътното платно, а не извън него на безопасно место
?
какво пише на лентичките на М. Александров и Кр. Минчев?
!
педали въртяха...
Анонимен
Егати тъпото мероприятие! Всичката мара втасала, държавата цъфти и върже, ние си правим колопоходчета и ядем барбекюта! На всичкото отгоре гордо го разпространяваме по медиите! Герберска работа!
Анонимен
Вместо да се захванат да решават проблемите на хората...
селтак с тумбак
Последната снимка цепи!
Един въпрос към полицай:
Как трябва да се придвижват колоездачите по пътното платно ?
а/ в колона плътно вдясно
б/ кой където си иска
в/ педали могат да се въртят навсякъде
:)
Интересно лакея Камен Андонов дали е бил там защото много се съмнявам поради извънредната си дебелина да мине посоченото разтояние па макар и на велосипед.
Ах мет
Първата снимка е страхотна. Scott e много добър велосипед.