До този момент Регионалният център по здравеопазване - Шумен не е запознат с вижданията за здравна реформа на ръководството на Община Шумен, виждания за които кметът Красимир Костов е споменал пред медиите на 9 юли. Това пише в писмо директорът на РЦЗ д-р Димитър Костов до кмета на общината във връзка с проведената днес втора среща с лечебни заведения, на която той не присъства. Писмото бе огласено от РЦЗ и до медиите. В него директорът на регионалния здравен център моли общината да му предостави тези виждания, за да се дебатира върху тях при следваща среща. Директорът на РЦЗ уточнява, че на зам.-кметът по социална политика и здравеопазване Седат Кадир са му предоставени, като член на областната комисия по изготвяне на здравната карта всички материали с актуалните параметри и методиката за изработване на здравната карта, предложена от комисията, назначена със заповед на Министъра на здравеопазването. Д-р Димитър Костов припомня още изказването на министъра на МЗ проф. Борисова по време на парламентарния контрол в петък. Според нея в момента се прави снимка на моментното състояние, а след това въз основа на експертен анализ ще започне и преструктурирането. "Все още картата не се работи, ние нямаме право. Като излезе закона тогава ще я правим", са цитирани думите й в писмото, според които е необходимо приемането на Закона за лечебните заведения, след което предстои обсъждане.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
Преведена ли е здравната карта на турски и на древногръцки?
гого
не по скоро на латински - ха ха ха
Анонимен
Известно ли ви е също така, че една голяма част от дейностите, които тра да изпънява туб диспансера, всъщност ................не ги изпълнява. Изпълнява ги МБАЛ Шумен. Затова предлагам да не компрометираме още управителите на диспансерите, да спре кмета да дрънка приказки от 1001 нощ.
Ако не ме лъже паметта май май дир на този диспансер не е освободен от отговорност, нали?
здравен работник
интересно как ги изпълнява мбал фунциите на туб диспансера, като няма нито един специалист лекар по белодробни болести, просто много, много странно. И ако някой се компрометира в тая ситуация това е директора на мбал и шефа на РЦЗ,които се крият и не присъстват на срещите, тоест правят си каквото искат
мед сестра
Др Костов, от РЦЗ до общината има 2 мин път, вие с писма ли ще си говорите с кмета и останалите и толкова ли заетости имате , че не отидохте до там вече на 2 срещи и не поговорихте с колегите си. Май забравяте откъде сте тръгнал. До вчера работехте едновременно на 3 места- в мбал, в мед център и в туба. Не се поддавайте така лесно на манипулациите на политиците, вие сте първо лекар и такъв ще сте докато сте жив.
аз
кМЕТА, след като не го изберем на следващите избори да го направим шеф на отрезвителя
ГОЧО ГОЧЕВ
СЕДАТЧО КАКВО ПРАВИ? ДА НЕ ВЕЧЕ И ФРЕНСКИЯ ДА Е ИЗУЧИЛ?
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
Че как РЦЗ ще е запознат с реформите, като здр.министърка идва на посещение в МБАЛ по никое време -в неделя да отчита дейности и да прави реформи при затворени врати??? Защо не направи посещението си в делничен работен ден и не се срещна с персонала??? От кого и какво крие-до кога българинът ще търпи постоянно провали в здравната реформа и ще слуша баналните обещания и лъжи и ще е по-болен от всякога???
Защо си мислят ,че хората все още на някого вярват???