Шуменски информатици на олимпиада в Словакия
Двама от четиримата състезатели на българския национален отбор по информатика, който ще участва в 17-та Централно-Европейска олимпиада, са шуменци. Това са възпитаниците на Школа А&Б Румен Христов и Михаил Ковачев. Румен е десетокласник в ПМГ „Нанчо Попович”, а Михаил току що завърши средното си образование в същото училище. Освен тях в националният отбор са ученикът от столичната математическа гимназия Владислав Харалампиев и хасковлията Антон Анастасов.
България участва за първи път на тази олимпиада по покана на организаторите. В състезанието участват 10 страни, сред които Румъния, Полша, Германия и др. В много случаи победителите в тази олимпиада са сред призьорите на Международната олимпиада по информатика.
Днес е първият състезателен ден, вторият е на 16 юли, а победителите ще станат ясни на церемонията по награждаването, която ще се проведе на 18 юли.
ШУМ.БГ
748
11
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
шуменец
Успех на децата и техните ръководители!
Миксера
За пореден път МГ доказва кое е истинското училище в града, браво!!!
Petia
Успех на децата и браво на преподавателите ,които са ги подготвили !
Запознат
Е, те преподавателите са известни на всички - Бисерка Йовчева и Петър Петров от Школа А&Б. Успех на момчетата!
Джанкова
Браво на Бисерка! Тук заслугата е само нейна- Михаил от ІІ клас ходи на школа. Браво и на децата и дано се класират на първите места!
Анонимен
Пожелавам успех на участниците и преподавателите им!
Йордан Атанасов
Миксер, не МГ е "виновно" за проявите на програмистите в Шумен, а ЕДИНСТВЕНО И САМО Школа А&Б :)
аз
а да ги питаш 2 + 2 на колко е = не могат ти отговорят
111
МГ-то няма нищо общо с успехите на шуменските информатици. Ако не е Школата на Бисерка щяхме само да слушаме за чужди успехи по олимпиядите по информатика. В МГ-то няма кой да обучава децата на качествена информатика.