Спират плановия прием в МБАЛ-Шумен, операции само по спешност
„МБАЛ – Шумен” АД преустановява плановия прием и плановата оперативна дейност за пациенти по клинични пътеки. Заповедта, подписана от изпълнителния директор на болницата Виктор Минчев, влиза в сила в понеделник, съобщиха от лечебното заведение.
Повод за въвеждане на тази драстична мярка е сключеният на 4-ти август анекс между лечебното заведение и НЗОК, съгласно който на болницата е определен делегиран бюджет за месеца, обезпечаващ само 65% от досегашния обем дейност. „Това позволява лечение само на спешно болни пациенти. Слагат ни рамка – казват това е сумата, ако работите за повече от тази сума, няма да ви платим. Положнието е парадоксално“, каза за ШУМ.БГ д-р Минчев. Според него в скоро време и други големи областни болници ще спрат плановия си прием. Решението е било взето днес на спешен медицински съвет. То ще остане в сила докато не се увеличи размерът на делегирания бюджет.
„Връщаме се във времената, когато пациентите си носеха всички консумативи и си плащаха сами медикаментите“, прогнозира д-р Минчев. Средства за заплатите, които трябва да получи персонала на болницата след дни, са осигурени.
ШУМ.БГ
5264
124
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Менгеле
Tова не само геноцид за шуменци, а за всички българи.
Само показниакции, и после пускат тихомълком аверчетата си, само за автомагистрали говорят, а хората няма какво да ядат и ги чака наистина страшна Бойкова зима!
Такива сме ние,българите - само целуваме задниците на някой нов самозван месия, и после ревем.
Ами, махнете го и него, и подчинените му по - малки мутрички.
Дянков ми дошъл от Америка, щото уж бил голям икономист! Сам казва, че е бил съветник в Зимбабве и Афганистан - ми, то е повече от явно, че не го искат другаде. Иначе какво ще прави в тази очевидно огрухана държава, живееща в каменната ера.
Вземи се в ръце българино! Тази политика на това правителство не е антикризисна, а антинародна.
Мини край морските курорти и край тузарските хотели, и ще видиш коли,купени с крадени пари от нас,обикновените хора.
Аз съм на работа на крайбрежиет, и всяка вечер минавам край един такъв хотел. Видях семейство с 4 свръх луксозни возила - две леки коли Мерцедес последен модел, един джип Мерцедес и един джип БМВ.
Пестили от закуски - като Маргарит Мицев - един бивш депутат с лице на болен от Даунов синдром.
Погледнете всекидневната снимка в горния десен ъгъл на в. Стандарт - ББ на преден план, а нашето Народно събрание на заден! Попитайте някой психолог, и той ще ви каже подтекста - един човек, който е ПО- от Народното ни събрание.
Впрочем в последно време то е пълно с престъпници, които ни "управляват" и водят към гибел.
Та.....чакайте умирачката си като резултат от непракъснатите ЗДРАВНИ реформи.
Хората умират, ТЕ - пари за ремонт на театъра! Като знам колко посещаемост и там има, ама направиха обзавеждане на хитреца Илия Раев за 50 000 лв.
Глупаци сме ние!
до "123"
Става въпрос за месечен доход от 500 лв., а не на ден.
Анонимен
Чолаков, приватизация ли каза? Ето каква ти била целта маймуно недна............
Миксера
Като гледам безхаберието, тесногръдието и еснафщината на шуменци според мен заслужаваме да ни затворят болницата - докато това паразитно племе съществува Шумен ще си остане един куц град!
до д-р Чолаков
Милене, скрий се в миша дупка и не се показвай пре хора, че направи цялата лекарска гилдия за посмешище! Политически функционер ще ми говори, че трябвало "спешна деполитизация на управлението на здравеопазването"! Кажи кога ще освободиш изборната длъжност в БЛС, защото в противен случай трябва да напуснеш ръководството на СДС в Шумен! Сега си в тежък конфликт на интереси и в нарушение на Устава на БЛС! Ти си един жалък кариерист и некоректен човек! Опомни се!
!
Виктор Минчев е виновен за създалата се ситуация, защото се е съгласил доброволно да приеме унизителното намаление на приходите си от РЗОК за месец август! Сега ще трябва той да понесе цялата отговорност за ограничаването на достъпа на хората до болнична медицинска помощ и за липсата на пари за заплати на лекарите! Някой вече наистина трябва да си понесе отговорността!
@
Нека шефа на болницата да каже колко му е заплатата на него и заместниците, да не се окаже че няма пари за лекуване, а да взима 10 000 лв. заплата и 20 000 лв. премии.
Анонимен
Всичките сте едни маймунки!!!!Нищо не става от Вас!!!Пак ще Ви опънат на задна прашка!!!!
Анонимен
Може ли някой да ми каже това ли е европеското развинтие на България според ГЕРБ?!