Фотоизложба от литературния маршрут по места, свързани с факти от биографията на известния шуменски книжовник и общественик Добри Войников подредиха във фоайето на Регионалната библиотека. В изложбата са включени кадри от посещението на участниците в къщата–музей Добри Войников и моменти от двудневен пътуващ семинар преминал през В. Търново, Елена, Лясковец. Фотоизложбата е заключителният етап на поредния литературен маршрут, реализиран със съдействието на общински фонд „Култура”, като традиционна форма за развитие на местния културен туризъм. До този момент са изпълнени всички етапи от развитието на проекта - мащабна рекламна кампания, уркшоп в къщата музей Добри Войников, краеведски пътеводител, организира се фотографска школа, осъществи се двудневен пътуващ семинар. Припомняме, че предходните литературни маршрути бяха по произведенията на Илия Р. Блъсков, „Изгубена Станка и на Васил Друмев „Нещастна фамилия".

В библиотеката отвориха врати преди дни и две нови ателиета от лятната работилница: „Майсторете ръчички”, с ръководител Даниела Николова, където малките участници изработват оригами. Започна работа и ателието на Мариана Петкова „Весел карнавал”. Участниците изработват и оцветяват маски, атрибути към маските – коса, диадеми и други аксесоари, ще бъдат изработени колективни пана.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Децата изработват маските и аксесоарите за карнавала! Ще изработват, ами! След като "великите" организатори на прословутия карнавал на плодородието така и не проумяха, че правенето на карнавала е културна индустрия, която не търпи дилетанщина и самодейност, та била тя читалищна или детска такава, а популяризирането на карнавала като събитие е безвъзвратно закъсняло! Иначе колко му е да платиш пътните и дневните на една тумба народ и те да се разходят на общинска сметка "по стъпките на Войников", че и фотоизложба да си спретнат след това! Архаично, тъпо и без никаква перспектива като изучаването на особеностите на културния мениджмънт в Гърция, осъществено пак по същата схема и от същите хора. Екскурзийки ни дайте на нас!
аз
тези от библиотеката защо заблуждават децата, поне по една покривка да им бяха поставили, а те стари вестници
Анонимен
Който имисли карнавал по средата на есента, въобще не е наясно с това, че маскирането, прескачането на огньове, кукерите, всичко това се прави преди Великден, за здраве и за прогонване на злите сили. Не се ли правят големите карнавали в света по това време?И съвсем закономерно, този карнавал на подородието, лишен от съдържание, с времето се превърна в преглед на художествената самодейност. Скучно и с общински пари. Ако трябва през есента да има някакво подобно събитие е добре да се измисли нещо друго- по-интригуващо.
Гюро Михайлов
А, бе то си имаше такова събитие - възстановката на битката между кръстоносците и турците за Шуменската крепост. Ама нали там са други организаторите - "Традиция", а не общинските чиновници от културата, които нямаше как да напълнят гушите - своите и на своите приятелчета, които от години са на общинска ясла, та им резнаха средствата. А те не бяха толкова много - горе - долу колкото похарчи кметския екип за за безумните им задгранични командировки.
КРАС
КАТО СЕ ПРЕДЛОЖИ НЕЩО, КОЕТО МОЖЕ ДА СТАНЕ С МАЛКО ПАРИ ИЛИ ВЪОБЩЕ БЕЗ ПАРИ - ОТГОВОРЯ ТИ СЕ: "ШЕ ПРАВИМ КАРНАВАЛ, ЗА ДРУГО НЯМАМЕ ВРЕМЕ И ПАРИ. НО СЕГА НЕ МУ Е ВРЕМЕТО ЗА КАРНАВАЛ, ГОСПОДА, КОЙТО ЩЕ ГЛЪТНЕ МНОГО ПАРИ, А ПОЛЗА - НИКАКВА. ТАКА Е, НО НЯМА КОЙ ДА ЧУЕ.
ilet0y
tuk hodq i az mnogo e zabavno
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата