БСП-Шумен: В МБАЛ протичат процеси към несигурност и нестабилност
В МБАЛ -Шумен, основното лечебно заведение за областта протичат тежки процеси водещи към несигурност и нестабилност, се казва в становище на Общинския съвет на БСП в Шумен разпратено до медиите. „Присъединяваме се към тревогата на гражданите от региона и на персонала на болницата. Явно е, че болницата ще търпи загуби сега и в бъдеще от пренасочване на пациенти към конкурентни заведения.”, пише в становището. Според социалистите свиването в дейността на лечебните заведения ще ги доведе до тежки финансови неблагополучия, задлъжнялост и просрочия и ще ги превърне в некоректни платци. Те смятат още, че медицинския персонал го чака срив на доходите , немотивираност, професионална несигурност, както и пренасочване към други региони, в които ще търси сигурност и заплащане.
ШУМ.БГ
3559
89
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==

Коментари
цвета
Не мога да разбера,как при едни и същи условия,някои лекари се доказват като добри специалисти и хора,а други-все се оправдават със системата.Питам се-за човечноста и себеотвержието на лекаря колко пари трябват?
Анонимен
Анонимен я ми поясни.В кои свери е най-добра.
Анонимен
Д-р Пенкова ще заминава за Франсия?!Само че кога не се знае?!!
Волов
Цвета много си наясно ти ама се правиш на гугушчук?!!!!
Анонимен
Каква пофесия ще упражнява във франция.
мама
Д-р Вичева беше в листите на БСП заедно с д-р Семков.
Така,че не ни говорете за деполитизация.Ако тя си отиде като шеф но отделението ще сложат друг - работата няма да спре.Няма незаменими хора.
И Бог да ни пази!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
123
ХОРА СТИГА С ТИЯ ГНУСНИ КОМЕНТАРИИ.
ПРОСТО СЕ МОЛЕТЕ ДА НЕ СЕ РАЗБОЛЯВАТЕ.
ЖАЛНА ВИ МАЙКА...
Д-Р МИНЧЕВ ЗАЛОЖЕТЕ НА НОВИ ИМЕНА В РЪКОВОДСТВОТО- ГЛАВНА СЕСТРА , ТРЗ , И ДРУГИ ТАКИВА.
ИМА КАДЪРНИ ХОРА В Б-ЦАТА САМО ЧЕ НЕ ГИ ВИЖДАТЕ ЗАРАДИ СЯНКАТА НА СИМЕОНОВА , МИНДОВА И Т.Н.
Анонимен
Първото нещо, което трябва да се направи в кадрово отношение в МБАЛ Шумен е да се намери друг изпълнителен директор. Виктор Минчев е напълно изчерпан и няма как да подобри състоянието на болницата. Вярно е, че има кадърни хора в болницата, просто някой трябва да се поогледа малко.