Отбелязваме Деня на Съединението
Със заупокойна молитва и молебен за България, с военен ритуал и възстановка на събитията от 1885 г. шуменци ще отбележат в понеделник – 6 септември Деня на Съединението.
Честването ще започне в 9.30 ч. в храм ”Свети Три Светители”, след което със слово на областния управител Димитър Александров и военен ритуал за поднасяне на венци и цветя - пред Паметника на загиналите във войните на пл. ”Кристал” шуменци ще почетат 125-годишнината от Съединението на Княжество България и Източна Румелия.
Сред проявите по повод на празника е Възстановка на събитията от 1885 г. от родолюбив комитет “Крум Страшний”, която ще се състои в местността Корията в село Мараш. На мястото слово ще произнесе Димо Димов, полковник от резерва.
Организатори на честването са Областна администрация, Общината, Поделенията на гарнизон – Шумен и кметство-село Мараш.
За гражданите, които желаят да присъстват на тържественото честване в село Мараш, община Шумен организира безплатни автобуси, които ще тръгнат от паркинга на пл. Кристал веднага след края на военния ритуал.
ШУМ.БГ
697
8
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
hm
боко няма ли да блесне пред камерите заедно с онази вувузела другата?
mh
Ти можеш да врътнеш по една вувузела на всичи.
Анонимен
Интересно какво ле слово ще произнесе Митака той не може да говори.
хи
боко ще му го напише
Анонимен
Добре кои ще му го прочете.
аз
кМЕТА, че има корем простено му е, ама военните дет цял ден тренират за война, кат се изтъпанят пред паметника с кореми като 100 литрови бурета, пълен ташак,няма ли от къде да докарате стройни военни, та чак жените като го гледат да се подмокрят, а ако няма може да облечете мен и невинния
Анонимен
Вие двамата, ако не сте облече ни може да ви вържат на едно дърво в марашката курия и...
Анонимен
Хубав празник, стига да не бяха тези "родолюбци" от "Крум Страшний" да го окепазят....