Всеки първокласник в шуменска област ще бъде обхванат в целодневна форма на обучение, с изключение на училището в село Изгрев, където не може да бъде осигурен обяд на децата, поради липса на столова. Това заяви директорът на Регионалния инспекторат по образованието доц. Добромир Добрев по време на среща с директорите на училища в областта преди началото на учебната година. Организирането на целодневната форма на обучение ще бъде преценявана от всеки директор – обучение сутрин–подготовка следобед или редуване през целия ден на двата процеса. За целодневната форма на обучение от МОНМ ще бъдат отпуснати 427 лева допълнително на всеки първолак, които трябва да бъдат изразходвани до края на календарната година, заяви още доц. Добрев. Средствата ще се разходват за различни дейности, сред които и храненето. Общата сума за областта е 7.5 милиона лева.
На работна среща с министър Игнатов е станало ясно, че след 2006 година най-много закрити училища има в шуменска област, като към момента действащи са едва 74, докато през 2002 г. са били 140. „Това означава, че реформата при нас върви, но ни струва много безработни учители и много колеги, завършващи образованието си, съответно и голям брой кандидати за всяко работно място“, каза доц. Добрев. Той уточни още, че има вариант да отпадне националното външно оценяване за пети и шести клас, тъй като то натоварва системата.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Анонимен
taka si e a vtoroklasnicite koi 6te se zanimava sas tqh nali vse pak trqbva da rabotim
Даскал Швейк
- Идиот?
- Тъй вярно!
Анонимен
Уважаеми редактори, обърнете внимание на изречението по средата на текста, където е записано: МОНМ - нали така? Сега нека да прочетем съкратеното с думи - Министерство на образованието, след това буквата \"Н\" сигурно трябва да се чете \"Науката\", а буквата \"М\" \"Младежта\", нали така по вашему? - и се получава
МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО НАУКАТА И МЛАДЕЖТА, но за мое съжаление и за ваша голяма грешка в Република България никога не е имало и няма такова министерство.
Друг е въпросът, ако обаче става въпрос за съкратеното: МОМН, което реално се чете така: Министерство на образованието младежта и науката.
Такова министерство в България съществува откакто управлява новото правителсво. На пръв поглед грешката изглежда нищожна, но за един журналист това е недопустимо, дори да е просто една правописна грешка, както е в случая.Внимавайте много, защото това е голям проблем на днешната журналистика! Случайно или не това би могло да бъде като обидно за самото министерство.