Общината разкри за какво ще харчи заема от 25 000 000
В 4 основни направления ще се изхарчи заемът, който община Шумен смята да тегли – за улици, за дома за стари хора, за отделението за лъчетерапия и за пасарелка до пазара. Информацията бе качена днес на сайта на кметството, за да се запознаят гражданите преди общественото обсъждане по въпроса идния четвъртък.
От документите става ясно още, че кметството е решило заемът да е 25, а не 30 млн.лв, както бе обявявано многократно. Ако общинският съвет одобри поемането на дълга, най-голяма част от парите ще се изхарчат за асфалтиране. Предвижда се ремонтът на 28 улици, предимно в централната част на града, които бяха разкопани по ИСПА, да струва 20,3 млн.лв. Много по-малко, само 3 млн.лв, ще отидат за построяване сграда на отделение по лъчетерапия към Онкодиспансера. 5% от заема – 1,25 млн.лв, ще отидат за ремонт и ново отделение за лежащо болни в дома за стари хора „Д-р Стефан Смядовски“. Останалите 450 хил.лв от заема са предвидени за пасарелка за пешеходци над двете платна на бул. „Симеон Велики“ в района на пазара.
„Една от формите, които ще предложи екипът, натоварен с общественото обсъждане на заема, е облигационен заем. Не съм специалист по финанси, но по всяка вероятност всеки от различните източници на финансиране си има „за“ и „против“. Изкупуването на един облигационен заем от един кредитор вероятно създава облекчения“, коментира зам-кметът по строителство Иван Йонков.
От документа на сайта на Общината става ясно, че заемът ще се изплаща 11 години, като до 2021-ва Общината ще плати около 11 млн. лв лихви, ако годишният лихвени процент е 7. От кметството смятат, че облигационният заем има предимства пред банковия, заради по-ниската лихва.
Вземането на банков или облигационен заем трябва да бъде одобрено от Общинския съвет. Припомняме, че през февруари той вече даде принципното си съгласие за тегленето му.
ШУМ.БГ
Файлове
2530
64
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
?
Докога ще ни изнудвате бе нехранимайковци? АКО ТИЯ ДЕТО ГЛАСУВАХА ЗА ТЕЦА ГЛАСУВАТ ПОРЕДНАТА ГЛУПОСТ ПРОСТО ДА СИ ТЪРСЯТ ДРУГ ГРАД ЗА ЖИВЕЕНЕ. ТУКА ЩЕ ИМ СЕ СТЪЖНИ!
?2
НАЛИ ВЕЛИКАТА ФИРМА ФИКОСОТА ЩЕШЕ ДА СТРОИ МОЛ НА ПАЗАРА И ДА ВЪРЖЕ С ПАСАРЕЛКА ДВЕТЕ ЧАСТИ НА ГРАДА? КАКВО СТАНА? СИГУРНО ЧАКАТ ДА СЕ ВЪРНЕ ВЕСКО ЗЛАТЕВ И ТОГАВА ДА СЕ ИЗЯВЯТ.
??
Това целия град да те кълне а ти да ставаш все по-нагъл и нахален, да крадеш от изнемогващия народ и му се присмиваш, защото те избра като честен те това не го разбирам...
ако
Ако Златев беше кмет ТЕСИ щяха да построят МОЛА, ама нали циганите избраха туй пиянде и сега само те са добре. Вижте какви животни са в Ямбол а те ще ни интегрират.
KOLOMBO
Това е лобизма на Фикосота,трябва те да я построят защото ще строят МОЛ на мястото на Астра-център
wert
Срамота ,разкопаха целия град а сега само 28 улици ще асфалтират ?!?Алоооо като сте трьгнали да правите нещо направете го докрай ,кой ви караше да разкопавате целия град ,в Ирак кьдето ежедневно се води война пьтищата са им перфектни
Шуменец
ТЕСИ“ ООД ще строи модерен търговски център
Проект на МОЛ-а С 25 гласа „за“ от 33-ма присъстващи съветници днес общинският съвет в Шумен подкрепи идеята за откриването на процедура за продажбата на имота в съседство на „Астра център“. Фирма „ТЕСИ“ ООД, правоприемник на „Фикосота“ ООД и собственик на „Астра център“ има инвестиционни намерения за построяването на модерен търговски обект на 8 етажа. Минималната цена, която фирмата трябва да заплати за имота е 1 250 000 лв. Освен нея инвеститорът се ангажира да изгради паркинг с най-малко 70 паркоместа, който ще предостави за ползване на общината. Фирмата се ангажира и с безвъзмездното предоставяне на Община Шумен на проект за изграждане на надземен подход за пешеходци от южната страна на бул. “Симеон Велики” до кооперативния пазар и новия търговски център. Според внесената днес от администрацията докладна записка обектът трябва да бъде готов за срок от 24 месеца след подписване на договора.
ШУМ.БГ
31.07.2008 15:06
LSD
MARULI, MARULI, MARULI,
SHIROOOOOKO ZELENO POLE,
SRED NEGO STOI I SE PULI
EDNO VUZHITENO TELE!
Ej takiva sa vsi4ki 6umenzi, koito ne izlqzat na 22ri i ne zabranqt tozi zaem.
Bojkotirajte tupite im re4i na 22ri!
Den na nezavisimostta e!
TOZI ZAEM NE BIVA DA SE TEGLI!
идея
След, като асфалтираха с наще пари булеварда защо не го разчертаят и направят платен паркинг гладните общи нари, че да ни вземат и последното левче ненаситните общински съветници.