Потвърдиха 12-те доживотни присъди на кръстника на сицилианската мафия
Италианският касационен съд отказа да промени присъдата на “кръстника” на италианската мафия Бернардо Провенцано. Той получи от първоинстанционен съд 12 доживотни присъди.
Италианските магистрати са стигнали до извода, че Провенцано носи отговорност за множество убийства, извършени по решение на “комитета” на “Коза ностра”. Водачът на сицилийската мафия бе арестуван на 11 април 2006 г. в изоставена ферма близо до сицилийския град Корлеоне. Той не оказа съпротива при задържането. Провенцано е държан в строга изолация в затвора с денонощно наблюдение на полицаи и видеокамери. В килията му няма телевизор и храната му се приготвя отделно от тази на останалите затворници.
БГНЕС
187
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар