ООН с нова стратегия срещу наркоразпространението в Афганистан
Службата за борба с наркотиците и престъпността към ООН (UNODC) ще пусне в действие нова стратегия срещу наркоразпространението в Афганистан, заяви новият изпълнителен директор на службата Юрий Федотов.
"Имаме нужда от разработването на нова стратегия", заяви Федотов, който е бивш руски посланик във Великобритания. "Имаме нужда от изчерпателна стратегия, която ще бъде свързана с проактивни действия на всички нива: от фазата на отглеждане до премахването на наркотиците". Федотов заяви, че ООН трябва да създаде алтернативни стимули за фермерите, които се занимават с отглеждането на опиум. Производството на наркотици в Афганистан нарасна значително след водената от САЩ офанзива, която доведе до сваляне на режима на талибаните през 2001 г. Русия е една от най-силно засегнатите страни от наркозаплахата. Около 90% от хероина, който се употребява в Русия, се внася от Афганистан през Таджикистан и Узбекистан. /РИА "Новости"
132
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар