Пианистът Ростислав Йовчев ще бъде солист на симфоничния концерт, който ще се проведе на 14 октомври, от 19.05 часа, в зала „Общината”. Под диригенството на Славил Димитров ще бъдат изпълнени Симфония № 101 „Часовникът” от Йозеф Хайдн, Концерт за пиано и оркестър № 2, си бемол мажор от Лудвиг Ван Бетовен, увертюрите „Вълшебният стрелец” и „Оберон” от Карл Мария Фон Вебер.
Ростислав Йовчев е роден в София през 1961 г., лауреат е на много наши и международни конкурси. Пианистът активно концертира като солист и камерен изпълнител не само в България, но и в Германия, Белгия, Испания, Полша, Унгария, Румъния, Хърватска, Кипър, Южна Корея, Тунис и др. Осъществява майсторски класове в Сеул, Корея. Има записи за Радио София, Варшава, Берлин и Сарагоса. Ростислав Йовчев е доцент и завеждащ катедра “Пиано” към Теоретико-композиторски и диригентски факултет в Националната Музикална Академия “Панчо Владигеров”-София.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Невинния
остислав.ха ха ха
чочо
До ШУМ БГ--МОЛЯ НЕ ПОБЛИКУВАЙТЕ КОМЕНТАРИИТЕ НА "Невинния"!Не само просташки ,но и уровват вашето име.
до чочо
Запази си мнението за себе си индивид такъв, а името беше изписано както съм го написал.
до Чочо
Уровват.ха ха ха