19-годишният Ю.С., гражданин на Република Турция, е бил хванат без документи за пребиваване в България и е изпратен в Бусманци.
Той е бил заловен при проверка на БМВ, с русенска регистрация, спряно около 1.00 часа на 17 октомври, на главния път Русе-Варна край Шумен. Колата е била управлявана от 46-годишен мъж от русенското село Обретеник. В автомобила пътували още две лица. При извършената проверка за установяване на самоличност е изяснено, че единият от тях е 18-годишен младеж от същото село, а другият мъж, обяснил, че е гражданин на Р Турция, но не е представил валиден документ за самоличност, с който е влязъл на територията на Р България. Отведен е в Районно управление “Полиция” – Шумен за установяване на самоличност и на основание чл. 63, ал.1 от ЗМВР за срок от 24 часа. Мъжът е представил документ, за който е обяснил, че е турска лична карта с негови данни - Ю.С./ 19-годишен/. При извършената проверка не са установени данни за влизане на лицето в Р България. Мъжът е конвоиран и настанен в специалният дом за временно настаняване на чужденци в Бусманци.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
do nevinniya
V BILGARIYA MAY BILGARİTE DOSTA PONAMALYAHA, VSE ZA MALTSİNSTVATA GOVORİTE:)