Стратегията за планиране на социални услуги на областно ниво ще бъде приета в края на месеца. Изготвянето на документа започна в началото на месец май тази година и ще бъде приет от Областния съвет за развитие на заседание определено за 27 октомври. Това стана ясно на провелото се поредно обсъждане, в което се включиха кметове и експерти, работещи в сферата на социалната политика от общините в област Шумен. Разработването и приемането на Стратегията за планиране на социални услуги на областно ниво обединява усилията на всички заинтересовани страни да се създадат условия за по-пълноценно участие в обществения живот на хората в неравностойно положение, чрез представянето на достъпни и качествени социални услуги и грижи. Четири са планираните стратегически цели в Стратегията -Превенция на социалното изключване с мерки и дейности, които се отнасят до всички възможни потребители на социалните услуги-деца, семейства, хора с увреждания и възрастни хора, деинституционализация и предлагане на алтернативни социални услуги, развиване на капацитета за управление и предоставяне на качествени и активни социални услуги и развитие на междусекторни и междуобщински партньорства.
В изготвянето и обсъждането на Документа се включиха представители на Регионална дирекция за социално подпомагане, Регионален инспекторат по образованието, Териториално статистическо бюро, Дирекции “Бюро по труда”, Регионален център по здравеопазване, РЗОК, РИОКОЗ, неправителствени организации-доставчици на социални услуги, граждански сдружения и др.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
!
По добре да се излезе със стратегия как да се оправи улижа ген. Драгомиров, че всичките посетители на града влизащи от 5-км се удивляват на Шуменската действителност.
?
Нещо не ми е ясно чий го дирят по "Ген. Драгомиров" и какво и е на улицана, ама карай. Май бъркаш нещо улиците.
Анонимен
РЗОК какво отношение има към социалните услуги.Или се събират една приятелска таифа или незнам какви си решават си нещо и го пускат в публичното пространство че правят нещо. Пишат си актив двете социални работнички от областа.
независим
не си чешете само езиците като нямате какво да правите пишете за неща за които сте вещи, каго не сте в час по-добре си мълчете
работник
двете социални работнички от областта,от кабинет на кабинет,все стратегии "разработват"
Анонимен
Назовете ги с имената им Станчева и Пенкова!
Р. Иванова
Това е достатъчно сериозна тема, за която наистина е нужно по- широко обществено обсъждане.Бъдете по-конкретни- кои неправителствени организации участват?Кой в случая представя и защитава позициите на социално слабите хора и хората със специални потребности?Не може да игнорирате тези, чиято съдба решавате!Такива проблеми не се разглеждат едностранно!Ако наистина искате да създадете действаща стратегия с конкретни резултати, трябва да се съобразите с мнението на тези, които ще бъдат обект на Вашите решения.
данъкоплатец
дано не са тези,които са само за да прибират пари
Анонимен
Ако няма пари Станчева няма да се хване да прави нишо. Там само парата играе.