Некоректни работодатели изплатиха 83 хил.лв заплати, след намеса на Инспекцията по труда
Благомир Богомилов
Шуменски работодатели, които бавили с месеци заплати на служителите си, са били принудени да изплатят парите, след намесата на местната Инспекция по труда. На работниците са преведени 83 087 лева, каза на пресконференция днес юрисконсултът на Инспекцията Благомир Богомилов.
Той обясни, че напоследък преобладаващата част на сигналите, подавани от работници, са именно за забавени заплати. Само през октомври такива са 12 от общо 18 подадени сигнала.
През този месец са съставени 67 акта за установяване на административни нарушения, а в сила са влезли други 65 наказателни постановления за 30 700 лв.
ШУМ.БГ
Ами като работното ми време е голямо,а съм осигурена на 8ч.???Какво да правя?А не ми отърва да напусна!!!Повечето работодатели го правят.За тях няма ли проверки и наказания!!!!!!!
Коментари
arggggg
Е вървете и в Родопа!Не са взели за юни?!!!
Anonimna
А кога ще започнат да глобяват за повечето изработени часове,които не се заплащат като извънредни и за това,че нямаме обедна почивка...???
АНОНИМУС
Драга ми анинимна спри да работиш извънредно и готово.
Anonimna
Ами като работното ми време е голямо,а съм осигурена на 8ч.???Какво да правя?А не ми отърва да напусна!!!Повечето работодатели го правят.За тях няма ли проверки и наказания!!!!!!!
Анонимен
ПРОВЕРЕТЕ ДОКУМЕНТАЦИАТА НА Р-Т 5-ТИ КМ. ТАМ СЕ РАБОТИ И НА 20 Ч., А СЕ ОСИГУРЯВА НА 4 Ч., ОСВЕН ТОВА ВСИЧКИ УДРЪЖКИ СА ОТ ЗАПЛАТАТА НА РАБОТНИЦИТЕ.
Анонимен
Защо тоя дава пресконференция онази дърта мома да не е освободена.
anonimna
a "magistrali 4erno more"koga 6te izplatqt zadiljeniqta si kum slujitelite?tqh nikoi ne gi bara ,za6toto sa golemi!
Анонимен
Анонимна, като не ти отърва да напусниш мълчиш и бачкаш. Ако искаш си отвори и ти фирма печели се много ....страшно много
Анонимен
Ти го храниш то ти яде лайната