Общинският съветник Петър Атанасов е в изключително тежко здравословно състояние и е настанен в болницата на Софийския централен затвор. Това съобщиха адвокатите му по време на заседание на Шуменския окръжен съд, който трябваше да гледа молбата му за промяна на мярката за неотклонение от “задържане под стража” в по-лека. Съдът обаче отложи делото.
Атанасов е получил няколко припадъка вследствие на повишено съдържание на глюкоза в кръвта. Показателите му надхвърлили 30 при норма от 3 до 5 милимола на литър. “Колабирал е в килията на следствения арест и се е наложило да го водят спешно в болница. С Галин Терзийски го заварихме на системи в шокова зала. На следващия ден пак е колабирал”, каза адвокат Пламен Петков, който е колега на Атанасов в Общинския съвет. Той обясни, че за щастие вливанията се отразявали положително на болния от диабет подсъдим.
Припомняме, че бизнесменът бе арестуван на 7-ми септември, след като затвори в офиса на фирмата си в Драгоево и заедно с гардовете си преби счетоводителя си Христомир Джамбов. Атанасов и охранителите му Александър Григориев и Мирослав Матеев бяха оставени зад решетките с мярка "задържане под стража", но наскоро Матеев бе освободен.
Днес в съдебна зала стана ясно, че е получено писмо от затвора в София, че Атанасов не може да дойде в Шумен за гледането на мярката за неотклонение. Причина за отлагането на делото обаче стана факта, че все още не е готова съдебно-медицинската екпертиза от местната многопрофилна болница, където първоначално му е оказана медицинска помощ.
“Освен диабет Петър Атанасов има дискова херния, стенокардия, полиневропатия и още едно урологично заболяване. Мярката му за неотклонение трябва да бъде сменена с по-лека, поради промяна на всички обстоятелства по случая, а не само на здравословното състояние”, коментира адв. Петков.
Новото гледане на мярката за неотклонение е насрочено за 4-ти ноември. Според адвокатите на бизнесмена-съветник той и тогава няма да се яви лично пред съда.

Съпругата на Атанасов присъства на съдебното заседание, но след края му не пожела да разговаря с журналисти.

Петър Атанасов на предното гледане на мярка за неотклонение на 10-ти септември.
ШУМ.БГ
Коментари
? Въпрос
Ако всичко това се случи на човек който е вече осъден и е в затвор,тогава какво? Следва освобождаване от излежаването на присъдата??
невинния
Големият бизнесмен, ПАЛЯЧО НА КОЛЕЛА.ха ха ха
самбиста
Който не е лежал в шуменския слетствен арест си няма на представа за какво става въпрос.Този арест е най гадния в България.Човек един месец да изкара там може да хване каквато си искаш болест и час по скоро се моли да му издадат някаква присъда и да влезе в затвора,защото там е рай в сравнение с ареста.Никого не оправдавам опазил ме господ но 24 часа на изкуствена светлина и постояна влага е нечовешко
мм
ами като е болен - какво . да не и вършил престъпление . живота не прощава. Дори да е болен. След като е извършил престъпление ще се лекува колкото може зад решетките.
много ми е интересно в американските затвори като се разболеят - дали ги пускат.
или в руските сибирски лагери като настинат - дали ги пращат на хавайските острови да си понапекат ду..тата? ааа?
Анонимен
много ми е интересно какъв ли е обединяващия мотив между политическите противници
1. Пламен Петков /член на БСП/ и
2. Г. Терзийски / член на СДС/
да се заемат и да работят за една и съща кауза.
шумоленето на зелените листенца ли ??????
Анонимен
алеко константинов го е казал - всички са М_СК_РИ
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
koi koi???????maikati!!!!
nemoga da vi mislq otaiki vaz ot jivota mi s tiq statii glupavi na besiloto ot men za vsi4ki dori i ti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!