Децата от шахматния клуб “Шумен 2005” ще продължат да ползват залата си в Младежкия дом поне до началото на март 2011-та. Въпросът, който предизвика най-разгорещен дебат по време на комиисите, днес бе разгледан и от Общинския съвет.
Припомняме, че председателят на парламента Даниела Русева внесе искане за удължаване срока на ползване на залата от клуба с нови 5 години. Срещу искането й се противопостави цялата кметска администрация, както и ръководството на Младежкия дом, с мотива, че помещението трябва да се ползва от другите детски клубове и формации, в нея да се направи сцена и дори да се играят театрални представления.
Изненадващо обаче, преди точката да бъде подложена на гласуване думата поиска зам.-кметът по култура и образование Живка Тонева /на снимката долу/, която направи ново предложение – шахматистите да останат и да ползват залата в Младежкия поне до 1-ви март. Дотогава общинската администрация поема ангажимента да намери и предложи на клуба ново помещение, което отговаря на изискванията и стандартите за провеждане на тренировки и турнири по шахмат. “Не държим на точно това помещение, просто искаме такова, което отговаря на нуждите ни”, каза треньорът от клуба Ангел Яначков, след което Даниела Русева оттегли докладната си. “Ще я внеса в същия вид, ако на 1-ви март Общината не предложи адекватно помещение”, каза председателката на Съвета.

ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Данчев гледа като теле
хххххххххх
Ха- ха - ха!
Хесап
Значи до март, ще гледат нещата да утихнат и после да изгонят децата! Шум.БГ призовавам Ви, следете какво ще стане и след края на март. Не оставяйте нещата без да се вдига "шум" :)
диди
А Живка Тонева като баба Яга
до "диди"
А на тебе възпитанието ти е като на Чудовище,погледни се в огледалото!
?
Там едно заведение няма наоколо.Мястото не е за шах клуб.Погледнете как е в Европа.
123
tochno otstrani v mladejkiq dom ima zavedenie, nablizo e restorant balkan, kafeto pred muzeq... na glavnata ulica ima masa zavedeniq a tq ne e mnogo nadalech... a kak e v evropa?? tam sportat se razviva a ne se unishtojava
Анонимен
от 15 души, вече около 65 човека са назначени в ОЖИ - все членове на БСП,хрантутници и всичките все началници,в това число и мъжът на зам.кметицата Тонева
до "анонимен"
Не е Данчев, а Генчев....