Председателят на общинския съвет в Шумен Даниела Русева ще участва в заседанието на комисията по мониторинг към Конгреса на местните и регионални власти, съобщиха от пресцентъра на общината. Заседанието ще се проведе утре в Талин, Естония. По време на сесията ще бъде разгледан предварителният доклад на проверяващите, представен на Конгреса, относно спазването на Европейската харта за местно самоуправление от страна на България.
Даниела Русева ще бъде единствен представител на България и по време на заседанието ще защитава интересите на страната.
Във връзка с направената проверка в дните 24-26 ноември в България президентът на Конгреса Кийт Уитмор е изпратил писмо до Европейската комисия по демокрация /Венецианската комисия/ с оглед на бъдещото приемане на избирателния кодекс. В него се приветства приемането на единен изборен кодекс за всички видове избори в България, но се изразява и притеснение, че с проекта ще бъдат ограничени някои демократични принципи. Сред тях намаляването на броя на общинските съветници, премахване правото на избор в населени места под 500 човека, както и въвеждането на принципа на уседналост от 12 месеца за кандидатите и за гласоподавателите. С това писмо президентът на Конгреса отправя и питане до Венецианската комисия с молба тя да се произнесе дали приемането на кодекса в този вид ще наруши основните демократични принципи, пише в прессъобщението на общината.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
магаре
Този самолет не е за Шуменска писта...
b.dobrev
bravo,4estito i uspeh.
turk
d.ruseva 6te za6titava interesa na turciq hahaha
O
============================) <-- za vsi4ki bulgari
0
хаха
готино
а дали отива на наши разноски
Незнаещ
Ще вдигаме самолета значи!
Менгеле
Ще вземе ли със себе си брат си Максим - той ще се нагърби със темата :" Корупция и алкохол - правила и начин на използване".
А също и :" Как да паркирам автомобила си пред входа на блока така, че никой повече да не може да влезе или излезе".
D....
Daniela shtiala da zashtitava nashite prava,a neinite v sadat,koi shte gi zashtitava.Nagushi se stana mnoga bogata,A?kak li?Zashto prokuraturata i policiata mal 4at ili?vsi4ko e PITO-PLATENO....................???
Галя С
Браво, Дани! Достоен човек на достойно място. Гордеем се с теб и стискаме палци!
Леля Маня
От къде намериха пари да и платят командировката?