Бойко Борисов: Дипломатите, за които беше установено, че са съпричастни към бившата ДС, няма да останат на постовете си
„За наше съжаление, над 40%, 45% от проверените до момента дипломати са съпричастни към бившата Държавна сигурност. Моето разбиране е, че вече 20 години след демокрацията, когато сме членове на Европейския съюз и на НАТО, крайно време е, ако тогава някои са били по-млади, чисто човешки е да ги оставят на работа. Те вече са на такава възраст, че спокойно могат да пишат мемоарите си за шпионските си дейности, които сигурно ще бъдат много интересни за читателите, ще получават добри пари от това. Но партия ГЕРБ като такава и аз като неин председател, а и външният министър като убеден демократ считаме, че не би трябвало да ги оставяме на постовете, които заемат. Това е решението ни.”. Това заяви премиерът Бойко Борисов в рамките на днешното правителствено заседание по повод резултатите от проверката на Комисията по досиетата за принадлежност към структурите на бившата Държавна сигурност на български дипломати, съобщиха от пресцентъра на МС. „Вече когато знаем официално - представете си на което и да е правителство в Европа да му пратиш агент или служител на бившата Държавна сигурност. След среща примерно с колегата си трябва да си проверяват кабинета, да не би да има бръмбари поставени.”, допълни пред министрите г-н Борисов.
281
3
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
,
ББ май не знае че да всяка държава си има агенура.
Но това не го пише в книгата Винету и за това не го е прочел.
Може и да им завижда че тях са ги подбрали а пък той е държал шланга по това време
За тези които ще кажат че съм комунист,да за питам.
А Щатите ще си изтеглят алегнта Уорлик
бОЙКО бОРИСОВ
За първи път чувам,за ДС.
гражданка
Веднъж вече разбиха агентурата ни от невежество и омраза, сега ББ ще го направи отново от простотия.Навсякъде по белия свят дипломатите са и шпиони, ама който няма представа от света сега ще ни изложи страхотно.Ще ни се смеят всички!