ГЕРБ, НДСВ, ДПС и Синята коалиция скочиха срещу вдигане на данъците и изразиха пълно несъгласие с предложението на кмета Красимир Костов, който в своя докладна предлага да се вдигне данък МПС от 20 до 50% и данък „придобиване на имущество“ с 12%. „Това е безобразие. Кметът излъга гражданите, че няма да вдига данъците, а сега се оказва обратното. Тази докладна с това предложение в никакъв случай няма да я подкрепим. Това каза пред ШУМ.БГ проф. Добрин Добрев, председател на групата общински съветници на ГЕРБ. „Не разбираме кога кметът говори истината – когато се кълне пред Общинския съвет, че данъците и таксите няма да се вдигат и го обяви публично, или със сегашните му действия. Ние сме получили гаранция, че няма да се вдигат данъци и такси и затова сме подкрепили тегленето на заем в този размер и поехме риска, заради гражданите. А сега какво става – подведени сме по един безобразен начин и тази докладна няма да я подкрепим в никакъв случай“, коментира Добрев. Според Даниела Русева, председател на Общинския съвет да се повишават данъците в този момент е неподходящо. „Кметът направи изявления, че няма да има повишение на данъци, а сега предлага повишение на два вида данъци – единият за придобиване на имущество и вторият за МПС. В тази икономическа криза и нестабилно икономическо състояние и с безработицата, която е в немалки размери не е подходящо това предложение и ние никога не сме подкрепяли такива искания“, коментира Русева.
„По принцип не съм привърженик на вдигане на данъци и изразявам несъгласие с предложението на кмета, но не съм запознат в подробности с докладната, когато се запозная ще коментирам и повече“, каза Сюлейман Бакиев, председател на групата съветници от ДПС.
„Това, което прогнозирахме стана видно сега. Синята коалиция предупреди още по време за искане на референдум, че това ще се случи – така и стана. Кметът да не се измъква само с предложение за вдигане на данъци. Нека отговори на всички защо, какви са мотивите му и не го ли предупреждавахме, че заради заема ще се увеличат данъците и това ще рефлектира върху хората. Абсолютно подкрепа от наша страна няма да получи“, каза общинският съветник Васил Тодоров.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Буги Барабата
Тоя Бакиев, хем не може български да говори, хем е грозен, хем е тъп, висше за икономика няма, а пък заместник-кмет по финансите беше.Прилапа част от магазина "Младост", прибира наем от 7-8 000лв. и заплатка.Бахти държавата!Тоя бившия шеф на киното(съответно разграбващ) и той наскоро пукнал.Само лапачи-с чужди пари за малко пари се уредиха с имотчета.Продадоха част от подареното им (естествено не на цената на която са го купили) върнаха уредените кредитчета и с останалите имотчета си живуркат.В следствие на това сградата на киното и центъра са раздробени на дупки-магазичета и долнопробни кафенета.Хора с такова мислене трябва да са вън от града ни и на бунището на историята.Какво стана с измисления демократ Таракчиев, оня лудия Рафаилов-продължават ли да се грижат за светлото бъдеще на града ни?Таратанци!Има свидетели, които ще потвърдят за незаконно построената "Аризона" до църквата-"Аз съм нали знаете депутата "Рафаилов" и искам да оправим нещата".Крадливи копелета!
гражданин
Групата на БСП в общината/100% некадърници-кировци,йонковци,стойчовци и т.н./ начело с Дъбов съсипват града.Областната управа не се ли тревожи? Кметът е "деветата дупка на кавала".
Анонимен
Абе по-добре областния да си яха коня ииииии буууум в гьоло. Туй герба имало мноого парашутисти.
другоселец
Вярно ли е,че Шумен се преименува на Златния Дъб?!
TTTTTT
Златният Дъб на Агата!
TTTTTT
Почна се голямото лапане на БСП,само като се усетят,че са пътници ,започват да лапат като за последно.Срама нямат червените човеци.Но за кво се притесняваш бе Краси,той Златев почти е провалил Александров-едва ли да спечели местния вот,а гайлето ще го бере проф.Добрев...Не му се карайте на професора,той и без това ще си ходи...Горките ми те,провалиха идеята на ГЕРБ в Шумен със синьото си мислене.Но нека им,краси пак ще е кмет
777
Шумен е обречен град.Водещите посредствени воеводи начело с Дъбов,Златев,Александров,Костов,Минчев,Тошев
постепенно го превръщат в умиращ град.А с поведението си кмета Костов прогони и прогонва всекидневно шуменци от града.На тяхно място идват други-знаете кои?На предишшните избори Доган се провикна от трибуната на Държавния театър-Аз искам Шумен.Аз искам този регион.А Костов и хората на Доган вървят рама до рамо.
гражданин от село
Тези да нямат имоти,хотели,...извън Шумен,че не се стараят града да е от привлекателните?
инспектор
еМИТО още с БКП ли е?