Ал. Цветков: Оценявам 2010 много добре
Оценявам изминалата година много добре и основание за това ми дават добрите резултати на всички държавни фирми в сферата на Министерството на транспорта, заяви транспортният министър Александър Цветков, предаде репортер на БГНЕС.
"Всички тези компании са с положителен финансов резултат и спрямо 2009 година имаме 25 милиона лева подобрение на този финансов резултат. Изключение от това правят железниците, но и там имаме подобрение на финансовия резултат с около 15 милиона лева, благодарение на преструктурирането, което организирахме", каза още транспортният министър. Той е убеден, че по-добрите финансови резултати на БДЖ се дължат на реформата, която протича там. Той припомни, че правителството подписа меморандум със Световната банка за отпускане на средства за подпомагане на реформите в железопътния сектор. Договорът за кредита се очаква да бъде сключен през май месец, когато управителният съвет на банката ще вземе окончателното решение. Тогава ще е ясен и точния размер на сумата, която България ще получи, като средствата ще се отпускат на траншове.
Министърът припомни, че БДЖ осигури 22 500 допълнителни места по празниците, а автобусните компании също отпуснаха допълнителни автобуси. На всички автогари имаме патрулни коли и инспектори на ДАИ, на които гражданите могат да сигнализират за дублиращи се билети, неиздадени багажни разписки или други нарушения, изтъкна той. Цветков за пореден път обясни, че действията на шофьорите от двете таксиметрови компании, които имат право да превозват пътници от летище София "са под лупа". "Аз съм предупредил компаниите, че ако допуснат измами от страна на техни шофьори ще бъдат изгонени от аерогарата. Те са с нормални тарифи и са длъжни да ги спазват. Надявам се, че няма да има проблеми на пътуващите", каза още той. /БГНЕС
133
0
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар